Jedna z największych polskich spółek IT otwiera siedzibę w Nowym Sączu i ogłasza rekrutację

Comarch. Siedziba firmy

Krakowski Comarch – jedna z największych polskich spółek informatycznych założona w 1993 przez profesora Akademii Górniczo-Hutniczej Janusza Filipiaka i jego dwunastu studentów – otwiera biuro w Nowym Sączu. Z komunikatu przesłanego dziś do naszej redakcji dowiadujemy się, że w nowosądeckim oddziale, zlokalizowanym przy ul. Długosza 69., znajdzie pracę około 20 osób.

„Zatrudnienie w nowym oddziale znajdą m.in. programiści, inżynierowie systemowi a także analitycy oraz konsultanci ds. wdrożeń. Spółka planuje utworzyć ok. 20 miejsc pracy. Z czasem liczba pracowników może się zwiększyć. W oddziale powstanie zespół o charakterze produkcyjno-wdrożeniowym, który będzie zajmował się głównie opracowaniem i implementacją innowacyjnych rozwiązań IT dla branży telekomunikacyjnej” – informuje Marek Wiśniewski
PR Director Comarch SA.

Pracownicy będą zaangażowani w obsługę projektów z całego świata – między innymi z Korei Południowej, Japonii, Nowej Zelandii i Niemiec. Będą realizować zlecenia dla takich telekomów jak: Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, Three UK oraz LGU+.

Nowy Sącz to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, które od zawsze było mocno związane z biznesem. Swoje siedziby mają tutaj duże firmy z obszaru produkcji, usług i handlu. Comarch prowadzi działalność w branży nowoczesnych technologii i systemów informatycznych. Myślę, że obecność firmy IT umocni przedsiębiorczy charakter miasta – mówi Paweł Workiewicz, szef sektora rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej. Działają tu również uczelnie, które kształcą na kierunkach informatycznych, a ich absolwenci mają dużą wiedzę z zakresu nowych technologii oraz programowania. Z pewnością znajdą ciekawe oferty pracy w Comarch – dodaje Paweł Workiewicz.

– Od kilku lat obserwujemy trend, że pracownicy z mniejszych miast nie chcą wyjeżdżać do Warszawy, Katowic czy Krakowa, tylko wolą zostać w rodzinnym mieście i tu znaleźć zatrudnienie. Dodatkowo w okresie pandemii wiele osób wróciło w rodzinne strony i postanowiło już tam zostać. Dlatego zdecydowaliśmy się o uruchomieniu biura w Nowym Sączu. Myślę, że perspektywa pracy w tym mieście może też przekonać innych do przeprowadzki do stolicy Sądecczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować silny i kompetentny zespół, który będzie wspierał firmę w rozwoju oraz realizacji strategii – uważa Paweł Workiewicz.  

Pracownicy mogą liczyć na elastyczne godziny pracy. Osobom studiującym oferowane są umowy na część etatu, aby mogły łączyć pracę i zajęcia na uczelni. Firma zapewnia prywatną opiekę medyczną dla pracowników oraz członków ich najbliższej rodziny.

Jednym z filarów działalności Comarch jest dywersyfikacja biznesu. Spółka tworzy oraz dostarcza rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw m.in. z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej i usługowej a także bankowej i finansowej oraz placówek administracji publicznej i służby zdrowia. To oznacza, że systemy są opracowywane w różnych językach oraz technologiach programowania m.in.: Java, C++, .NET/C#. Dla specjalistów, którzy chcą się rozwijać w branży IT, daje to możliwość stałego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji.

Udział w projektach dla dużych, międzynarodowych firm jest szansą na rozwój zawodowy, zdobycie doświadczenia oraz prace w wielokulturowym środowisku. Comarch posiada również biura w innych krajach zarówno w Europie, Azji, jak i obu Amerykach. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podjęciem pracy w którymś z zagranicznych biur, to firma również stwarza takie możliwości – zaznacza Paweł Workiewicz.

Comarch zatrudnia blisko 6 500 osób w kraju oraz w biurach za granicą.

Czytaj też:

List z Nowego Sącza do premiera Morawieckiego: „Polski Ład” zabójczy dla polskich firm

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.