Jest nowy przetarg na budowę stadionu Sandecji

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna ogłosiła nowy przetarg na projekt i budowę stadionu Sandecji. W marcu, po tym, jak Krajowa Izba Odwoławcza dwukrotnie wykluczyła z poprzedniego postępowania przetargowego zwycięskie firmy – przetarg unieważniono, o czym informowaliśmy TUTAJ. Decyzję taką podjęto, ponieważ pozostałe oferty były zbyt kosztowne.

Podobnie jak poprzednio realizacja zamówienia ma się odbyć w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj”.  Zwycięzca przetargu będzie więc musiał opracować koncepcję i dokumentację projektową, uzyskać niezbędne decyzje, uzgodnienia i pozwolenia, dokonać wszelkich zgłoszeń, a następnie wykonać obiekt i uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie.

Stadion ma mieć co najmniej 4500 zadaszonych miejsc siedzących i min. 360 miejsc dla kibiców drużyny gości, ,,umożliwiając rozgrywanie meczów w ramach rozgrywek UEFA i PZPN zgodnie z obowiązującymi wymogami dla Ekstraklasy określonymi przez PZPN„. Trybuny mają znaleźć się z trzech stron: od ulic Kilińskiego, Krańcowej i od strony rzeki Kamienica, z możliwością ich rozbudowania.

W specyfikacji warunków zamówienia znalazł się też zapis, który gwarantuje możliwość rozgrywania meczy piłkarskich zgodnych z terminarzem ligowym, czy pucharowym w trakcie prowadzonych prac. Dopuszczona jest tylko możliwość braku meczy na okres 120 dni, kiedy to miałaby zostać wymieniona murawa i wykonana niezbędnej infrastruktura boiska.

Oferty można składać do 30 kwietnia bieżącego roku do godziny 11:30. Tego samego dnia w południe nastąpi otwarcie ofert. W ich ocenie pod uwagę będzie brana cena – 60 %, przedłużenie terminu gwarancji i rękojmi – 35 % oraz wysokość kar umownych – 5 %.

Prace nad realizacją inwestycji mają się rozpocząć już 7 dni po dniu podpisania umowy. Stadion ma być natomiast gotowy do odbioru, z wcześniejszym uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i dopuszczeniem do rozgrywek, do 730 dni od daty zawarcia umowy.

O poprzednim przetargu przeczytasz między innymi tutaj – Przetarg na budowę stadionu Sandecji zostanie unieważniony? KIO wykluczyła kolejnego wykonawcę

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.