Konferencja ministra zdrowia. Obecne obostrzenia zostały przedłużone

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszono, że obowiązujące aktualnie obostrzenia zostają przedłużone. „Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie” – powiedział szef resortu zdrowia.

Obowiązujące obecnie zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 18 kwietnia (niedziela). Jest to związane z faktem, że dopiero w przyszłym tygodniu mogą być widoczne ewentualne konsekwencje „zwiększonej mobilności w okresie świąt”.

Oznacza to, że sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 m² pozostaną zamknięte. Podobnie galerie i centra handlowe – w dalszym ciągu ich funkcjonowanie jest zawieszone (z wyjątkiem m.in. aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów spożywczych), a także salony fryzjerskie i kosmetyczne.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują następujące limity osób: w sklepach do 100 m² jest to 1 osoba na 15 m², a w większych sklepach – 1 osoba na 20 m². Tego typu ograniczenie obowiązuje również w miejscach kultu religijnego – limit to 1 osoba na 20 m².

Przedszkola i żłobki wciąż pozostają zamknięte, za wyjątkiem opieki nad dziećmi pracowników medycznych oraz służb porządkowych (czyli funkcjonariuszy straży pożarnej, policji, czy żołnierzy). Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, słuchacze centrów kształcenia zawodowego i placówek kształcenia ustawicznego w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

Zamknięte są teatry, muzea, kina oraz galerie sztuki. Działalność obiektów sportowych pozostaje ograniczone wyłącznie do sportu zawodowego, a wszelkie wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności. Siłownie, stoki narciarskie, kluby fitness, solaria, baseny i sauny w dalszym ciągu są nieczynne.

Jeśli chodzi o hotele i inne obiekty noclegowe, są one zamknięte (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze). Mogą z nich jednak korzystać np. medycy, żołnierze, czy też kierowcy wykonujący transport drogowy.

źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/
fot. zrzut ekranu z transmisji konferencji prasowej


KORONAWIRUS RAPORT – 7 kwietnia. Zmarło 14 zakażonych osób z subregionu sądeckiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.