Centralna instytucja z siedzibą w Nowym Sączu: rzecznik przedsiębiorców. Pomysł na ocalenie Brainville?

Do Sejmu trafił projekt Ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Nowa instytucja ma stać na straży praw polskich firm i realizować cele Konstytucji Biznesu opracowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Klub Jagielloński proponuje, aby siedzibą instytucji rzecznika był Nowy Sącz. Jest już gotowa obywatelska poprawka do ustawy z taką właśnie propozycją. Na funkcjonowanie biura rzecznika przewidziane jest 170 mln zł.  

O pomysł Klubu Jagiellońskiego redakcja dts24  spytała posła Arkadiusza Mularczyka.

To bardzo ciekawy pomysł. Widzę szansę dla tej inicjatywy  – powiedział Arkadiusz Mularczyk i poinformował nas, że sprawą już zajął się minister Mariusz Haładyj podsekretarz stanu w resorcie rozwoju.- Może obiekt „Miasteczka Multimedialnego” byłby dobrą lokalizacją dla tej instytucji – zastanawiał się na gorąco poseł Mularczyk.

„Urząd mający pomagać przedsiębiorcom powinien czerpać z doświadczenia miasta, które nazywane bywa „stolicą polskich milionerów”. 170 milionów złotych przewidzianych na funkcjonowanie Biura Rzecznika (…) dla Nowego Sącza może być nie tylko zastrzykiem gotówki, ale przede wszystkim znakiem prestiżu i impulsem rozwojowym dla całego regionu” – pisze Piotr Trudnowski  członek zarządu Klubu Jagiellońskiego.

Klub Jagielloński to stowarzyszenie z 25-letnią tradycją, zrzeszające studentów i absolwentów uczelni wyższych z całej Polski.

Preambuła Statutu Klubu Jagiellońskiego stanowi, iż jego misją jest „szerzenie republikańskiego sposobu myślenia o Polsce, jako o wartościowej części kultury europejskiej i dobru wspólnym godnym najwyższej troski. (…) Kształtujemy i promujemy cnoty republikańskie, takie jak: umiarkowanie, szacunek dla tradycji i religii, przedsiębiorczość, patriotyzm, poszanowanie prawa, tolerancja i samorządność, co pozwala rozsądnie ukierunkować to zaangażowanie”.

Propagowanie „rozproszenia” centralnych urzędów to jedna z wielu inicjatyw tej organizacji. Zwolennicy idei tłumaczą, że nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby wszystkie najważniejsze instytucje miały siedzibę w Warszawie.

Kim będzie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, ile osób znajdzie pracę w jego biurze i skąd pomysł aby biuro ulokować w Nowym Sączu?

czytaj na str  [2]

fot. Iwona Kamieńska

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.