Niekończące się prokuratorskie przesłuchania kardiochirurga, z którego talentu korzystają sądeccy pacjenci

Na portalu Onet.pl ukazał się artykuł, w którym Janusz Schwertner opisuje historię profesora Dariusza Dudka, cenionego kardiochirurga, który kilka dni temu wszczepił dwóm sądeczanom najmniejszy na świecie rozrusznik serca. Profesor Dudek kieruje II Kliniką Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W sądeckim ośrodku Intercard  jest konsultantem medycznym. Jest też jednym z czterech lekarzy, z którymi od jedenastu lat procesuje się rodzina Ministra Sprawiedliwości. Żyje i pracuje pod presją niekończących się przesłuchań związanych ze śmiercią, której nie udało się zapobiec.

wsb3

W lutym tego roku sąd oczyścił Dariusza Dudka i czterech pozostałych lekarzy ze wszystkich stawianych zarzutów. Sąd Rejonowy nie dopatrzył się związku między działaniami lekarzy, a śmiercią człowieka, którego serce przestało bić… „Biegli przekonywali wręcz, że prof. Dariusz Dudek podjął heroiczną próbę ratowania swojego pacjenta. Powodem śmierci, której – jak ustalono – nie dało się uniknąć, był ostry zespół wieńcowy i zawał serca” – czytamy w tekście. A zarzucano mu m.in. celowe odebranie życia Jerzemu Ziobrze.

Choć teoretycznie sprawa skończyła się dla chirurga pomyślnie, to jeszcze nie koniec. Trwa pięć innych prokuratorskich śledztw w których lekarz jest wzywany na przesłuchania, a na przełomie listopada i grudnia w krakowskim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się rozprawa odwoławcza w sprawie śmierci Jerzego Ziobry.

„Doszedłem do momentu, w którym mam tego dosyć. Nie przyczyniłem się do śmierci pana Jerzego Ziobry, ja robiłem wszystko, by go uratować! Jestem nękany od jedenastu lat. Nie ma dnia, bym nie myślał o tym, jak bronić się przed atakami. Policja wpada do mojej żony, do mnie, przesłuchuje lekarzy, pielęgniarki, techników. To obłęd! – mówi dla Onetu Dariusz Dudek”

 

Z całością obszernego artykułu na temat perypetii profesora Dudka można zapoznać się TUTAJ.  

Stanowisko prokuratury i wdowy po zmarłym pacjencie można poznać TUTAJ.

***

Czytaj również:

Dziś w sądeckim szpitalu wprowadzili Micrę do serc pana Mariana i pana Juliana

Fot. Agnieszka Małecka 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]