Jechała ,,wężykiem” na czołówkę z policjantem

Jechała ,,wężykiem” na czołówkę z policjantem

kajdanki

Zjeżdżała na przeciwległy pas, na zakrętach przekraczała linię ciągłą. W Grybowie wyjechała ,,na czołówkę” policjantowi, który zmierzał na służbę. Okazało się, że nie tylko z powodu obecnych we krwi promili nie powinna prowadzić.

4 grudnia około godziny 5:00 funkcjonariusz z grupy SPEED sądeckiej drogówki przejeżdżał prywatnym samochodem przez Grybów. W pewnej chwili jadący z naprzeciwka Seat zmienił pas ruchu, kierując się wprost na samochód policjanta.

Zmierzający na służbę mundurowy w ostatniej chwili uniknął zderzenia, zawrócił i ruszył za kierującą Seatem. W międzyczasie poinformował o sytuacji dyżurnego i poprosił o wsparcie. Wszystko wskazywało na to, że kobieta, za którą jedzie policjant jest nietrzeźwa. Na łuku drogi przekraczała linię ciągłą, a jej pojazd poruszał się ,,wężykiem”. Dopiero w Wojnarowej w gminie Korzenna kobieta zareagowała na dawane przez funkcjonariusza światłami drogowymi znaki i zatrzymała auto.

– Mundurowy natychmiast podszedł do pojazdu. Od kobiety wyczuł silną woń alkoholu, w związku z czym nakazał, by wyłączyła silnik i oddała mu kluczyki. Wkrótce na miejsce przybył patrol Policji, a funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Kiedy policjanci sprawdzili dane 33-latki w systemie, wyszło na jaw, że jej uprawnienia do kierowania są cofnięte przez starostę. Kobieta odpowie za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień, a także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj też: Naściszowa. Fotoradar działa, ale nie do końca…

Fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook