Jazowsko. Drzewo runęło na dach budynku mieszkalnego

Jazowsko. Drzewo runęło na dach budynku mieszkalnego

Jazowsko - drzewo powalone na budynek

Na dach jednego z domów w Jazowsku (gmina Łącko) runęło drzewo. Na pomoc ruszyły strażackie zastępy. Szybko okazało się, że funkcjonariusze i druhowie potrzebują specjalistycznego sprzętu.

Do wczorajszych (18 września) działań w Jazowsku zadysponowano zastępy z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu. Gdy służby przyjechały na miejsce, korona sporego drzewa wisiała na dachu wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Stanowiło to bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców tego domu.

Z uwagi na usytuowanie drzewa podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia podnośnika hydraulicznego oraz ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego, wyposażonego w hydrauliczny dźwig samochodowy z JRG 1 Nowy Sącz – informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli teren i rozstawili podnośnik hydrauliczny na pobliskim parkingu. Następnie przy pomocy piły mechanicznej usunęli zwisające konary i całą koronę. Wykorzystując ciężki pojazd ratownictwa technicznego podtrzymywali drzewo, a następnie odcięli je od wyrwanego z ziemi systemu korzeniowego. Potem opuszczono je przy pomocy zawiesi pasowych. Na koniec przeniesiono i poskładano konary oraz pocięte kawałki drzewa. Działania strażackich zastępów trwały w sumie dwie i pół godziny.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Żegiestów. „Czołówka” na drodze wojewódzkiej, dwie osoby w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.