Żegiestów. „Czołówka” na drodze wojewódzkiej, dwie osoby w szpitalu

Żegiestów. „Czołówka” na drodze wojewódzkiej, dwie osoby w szpitalu

Żegiestów - zderzenie

Na drodze wojewódzkiej nr 971 w Żegiestowie (gm. Muszyna) zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Wśród poszkodowanych osób było m.in. dziecko.

Do sytuacji doszło wczoraj (18 września) po godzinie 18:00. Na zakręcie DW971 zderzyły się ze sobą dwa auta, którymi podróżowało w sumie siedem osób, w tym trójka dzieci. Dwie osoby spośród nich (m.in. jedno z dzieci) zostały poszkodowane. Z uszkodzonych pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne.

Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna i OSP Żegiestów. Strażacy oświetlili teren działań i udzielili potrzebującym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Odłączyli akumulatory i zakręcili zawory LPG w obu samochodach i dokonali sorpcji rozlanych substancji. Ponadto funkcjonariusze z JRG wręczyli dzieciom pluszowe misie w ramach wsparcia psychicznego.

W trakcie prowadzonych działań na miejsce dotarły dwie karetki. Poszkodowane dziecko po przebadaniu pozostało na miejscu zdarzenia. Dwie osoby dorosłe zostały zabrane do szpitala – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Podczas działań służb ruch odbywał się wahadłowo. Po tym, jak ambulansy odjechały, na miejscu pozostali jeszcze druhowie z OSP Żegiestów. Strażacka interwencja trwała niemal cztery godziny.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Kolejny pościg drogami Sądecczyzny. Zmobilizowano wszystkie patrole

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama