Jaworzyna Krynicka. Ludzie uratowali życie drapieżnemu ptakowi

Niecodziennie trafia się taka interwencja jaką odnotowali wczoraj w swojej kronice przyjaciele „braci mniejszych” z krynickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie, że osoby schodzące zielonym szlakiem z Jaworzyny Krynickiej znalazły rannego krogulca. Miał uszkodzone lewe skrzydło. Osoby zgłaszające podały dokładne miejsce, w którym przebywał ranny ptak. Ustaliśmy z nimi, że jeśli uda się złapać ptaka, to spróbują zabrać go i schodzić na spotkanie z nami. Pan Marek z Białegostoku wykazał się odwagą. Złapał i trzymając przez kurtkę niósł krogulca… – relacjonują  ludzie z krynickiego TOZ.

Jak się okazało – drapieżnik  miał otwarte złamanie lewego skrzydła. Trafił do lecznicy weterynaryjnej gdzie udzielono mu pomocy, a dziś (12. października) został przekazany do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Mikołowie.

–  Dziękujemy Panu Markowi, Pani Ewie oraz Bartkowi z Białegostoku, za wspólną interwencję oraz za to, że nie przeszli obojętnie obok potrzebującego pomocy krogulca –  piszą w mediach społecznościowych przyjaciele zwierząt.

źródło: TOZ Krynica

Czytaj też:

Zaginął mieszkaniec Starego Sącza podróżujący przez Włochy. Zawodowi kierowcy, pomóżcie!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.