Jasiek Gurba ze Starego Sącza Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej

Jasiek Gurba ze Starego Sącza Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej

Jasiek Gurba

Młody mieszkaniec Starego Sącza został Mistrzem Polski we wspinaczce sportowej. W zwycięstwie nie przeszkodziło mu nawet to, że z treningami nieco kolidował jego tegoroczny egzamin maturalny. 18-latek ma już na swoim koncie wiele sportowych sukcesów.

Jasiek Gurba ze Starego Sącza okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowców podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Łodzi. To jednak nie pierwszy sukces, którym może się pochwalić.

– Do tej pory zdobył wielokrotnie tytuły Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych zarówno w prowadzeniu jak i na czas i boulderingu. Wielokrotnie zdobywał Puchar Polski we wspinaczce. Jako reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Świata (półfinał) i Mistrzostwach Europy. W zawodach Pucharu Europy dwukrotnie był brązowym medalistą. Najwyżej w rankingu światowym we wspinaczce na czas był na 6 miejscu – opowiada Jerzy Gurba, tata Jaśka.

18-latek jest absolwentem Liceum Akademickiego w Nowym Sączu, stypendystą burmistrza Starego Sącza oraz fundacji NEWAG, członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, Klubu Wysokogórskiego w Nowym Sączu i centrum wspinaczkowego „Boulder Zone”. Wspina się i trenuje od 11 lat.

Bliskie sercu Janka są góry. Jak zdradza jego tata, chłopak to aktywny taternik, alpinista i narciarz ekstremalny. Mimo młodego wieku pokonał już wiele najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Tatrach i w Bułgarii, zarówno latem, jak i zimą. Ponadto jest jednym z najmłodszych zdobywców Matterhornu w Alpach Szwajcarskich. Nie są mu straszne również trudne zjazdy narciarskie, jak choćby z Gerlacha i Łomnicy w Tatrach, czy ze szczytów w Alpach Julijskich.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.