Minister Czarnek otworzy nowy gmach Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Minister Czarnek otworzy nowy gmach Instytutu Ekonomicznego PWSZ

instytut ekonomiczny PWSZ

Już jutro wielkie wydarzenie dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego przy Alejach Wolności jest już od jakiegoś czasu gotowy. Teraz przyszła pora na uroczyste przekazanie kluczy.

Uroczystość odbędzie się jutro (20 czerwca) o godzinie 16:30. Ma w niej uczestniczyć Minister Edukacji i Nauki prof. dr hab. Przemysław Czarnek.

Przypomnijmy, że budowę nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego prowadziła firma ERSBET, która wygrała przetarg ofertą na ok. 18,5 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków własnych PWSZ i częściowo z obligacji skarbu państwa, jakie uczelnia otrzymała od Ministerstwa Edukacji i Nauki na rozwój infrastruktury i kluczowe inwestycje.

Obiekt ma łącznie 4,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Na parterze znalazła się sala wykładowa z możliwością podziału na dwie mniejsze, ale także szatnie i sklepik. Na pierwszym, drugim i trzecim piętrze są sale wykładowe, pokoje do konsultacji, pomieszczenia administracyjne, sanitarne i techniczne. Ponadto budynek posiada podziemny garaż i magazyn.

O budowie i o tym, co stanie się z dotychczasową siedzibą Instytutu Ekonomicznego, czyli tak zwaną ,,Ciuciubabką” przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, pisaliśmy TUTAJ.

fot. Ersbet – Firma budowlana

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.