Takich policjantów nam trzeba! Zapewnili strażackiej młodzieży sporo wrażeń

Takich policjantów nam trzeba! Zapewnili strażackiej młodzieży sporo wrażeń

Korzenna, spotkanie MDP z policjantami

Kierowcy przejeżdżający w sobotę około godziny 11:00 przez centrum Korzennej wyraźnie zwalniali. Widzieli policjantów z ręcznym miernikiem prędkości. Zaskoczyć ich mogła jednak grupa młodzieży otaczająca funkcjonariuszy.

Choć sami nie mogą jeszcze brać udziału w działaniach, sporo już wiedzą o działalności straży pożarnej i o tym, jak nieść pomoc. Tym razem członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Korzenna mogli się dowiedzieć co nieco o pracy policjantów, a nawet przekonać się, jak działa policyjny radar.

Stróże prawa przypomnieli młodym druhnom i druhom o najważniejszych zasadach poruszania się po drogach, ale zwrócili też uwagę np. na bezpieczeństwo w świecie wirtualnym. Największą atrakcją okazało się jednak sprawdzanie prędkości przejeżdżających obok remizy samochodów. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz ,,drogówki”. Na szczęście tym razem żaden z kierowców nie podpadł.

– Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i podzielenie się wiedzą sierż. Annie i sierż. Markowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz asp. sztab. Adamowi Sułowiczowi – kierownikowi komisariatu w Korzennej – pisali strażacy.

Czytaj też: Uwaga! Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.