II edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”

II edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”

Europejskiego Festiwalu Biegowego

 Już w najbliższy weekend II edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego. Szlaki, ścieżki, dukty leśne, piękne rozłożyste polany i szczyty dwóch niezwykłych karpackich pasm znowu zatętnią biegowym życiem. Podobnie jak w poprzednim roku na starcie pojawią się biegacze, którzy stoczą zacięty pojedynek na koronnym dystansie „Krynickiej Setki”.

W tym roku lista biegaczy elity mocno się rozrosła. Znajdziemy na niej zawodników znanych z poprzedniej edycji, w tym triumfatorkę, Kasię Wilk, oraz tych, którzy mają pewne rachunki do wyrównania z najdłuższym dystansem. Na starcie staną biegacze bardzo doświadczeni w biegach ultra, jak i absolutni debiutanci, którzy jednak legitymują się świetnymi rezultatami w innych biegach, między innymi w maratonach. Przypomnijmy tylko , że w pierwszej edycji drugi na mecie był Piotr Łobodziński, absolutny mistrz w bieganiu po schodach.

Listę elity kobiet otwiera obrończyni tytułu z poprzedniej edycji, Kasia Wilk. Po piętach będzie jej deptać z pewnością Edyta Lewandowska i Mirosława „Miśka” Witkowska. Pierwsza jest wielokrotną mistrzynią Polski w maratonie, medalistką MP w Biegu na Kasprowy i wicemistrzynią Europy Masters. Druga to charakterna góralka, która podczas ostatniej edycji Biegu Marduły zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając właśnie Kasię Wilk.

W stawce z pewnością liczyć się będzie królowa Chudego Wawrzyńca Ewa Majer, która w poprzedniej edycji stoczyła pasjonującą walkę z Aleksandrą Morozową oraz Paulina Tracz, medalistka MP w biegach ultra oraz na długim dystansie. W tym gronie należy również odnotować Paulinę Krawczak, której biegowe dossier pęka w szwach oraz najlepszą Kanadyjkę na UTMB (osiemnastą w kategorii kobiet) Claire Heslop.

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród mężczyzn. Kamil Leśniak, utytułowany biegacz Hoka Garmin Team, zmierzy się z klubowym kolegą, niezwykle doświadczonym Robertem Faronem, Bartoszem Gorczycą, multimedalistą mistrzostw Polski w biegach górskich oraz Dominikiem Grządzielem, który wygrywał m. in. w Chudym Wawrzyńcu, w Gorce Ultra Traili w Łemkowynie .

Do pasjonującej rywalizacji z pewnością włączą się goście z zagranicy, Fotis Zisimopoulos oraz Jose Angel Fernandez Himenez. Pierwszy jest triumfatorem morderczego Spartathlonu i figuruje na tegorocznej liście elity UTMB, drugi to czołowy biegacz hiszpański. Ciekawe jak sobie poradzą w naszych Beskidach. Marek Causidis, specjalista w skyrunningu, czołowy czeski ultramaratończyk, jego rodak Stanislav Najvert, doświadczony Morgan Pilley z Australii oraz Łukasz Tracz, który jednocześnie jest mężem i trenerem Pauliny też mają swoje ambicje i z pewnością będą chcieli namieszać w stawce.

Wielką niewiadomą pozostają debiutanci. Krzysztof Badurka (ustanowił rekord na ostatniej edycji Sichlańskiej Piętnastce), maratończycy: Daniel Jones (zwycięzca w Auckland z wynikiem 2:20:02) oraz Andrzej Rogiewicz, trzykrotny triumfator Silesia Marathon (rekord: 2:18:30). Oni też mają wielką motywację.

Rywalizacja na trasie Krynickiej Setki będzie pasjonująca. Zapraszamy na trasy tegorocznej edycji oraz na krynicki Deptak w najbliższy weekend. Czeka na nas wiele sportowych emocji.

 

Przeczytaj również: Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” – II edycja.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.