Jarosław Gowin w sądeckiej PWSZ: takie szkoły są potrzebne

Jarosław Gowin w sądeckiej PWSZ: takie szkoły są potrzebne

Wicepremier Jarosław Gowin był dzisiaj (piątek) gościem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Spotkał się z rektorem Mariuszem Cygnarem i prorektorem Markiem Reichelem.

– Rektor PWSZ przedstawił Premierowi uwagi i obawy związane z rozwiązaniami dotyczącymi Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w przygotowywanej ustawie o szkolnictwie wyższym. Premier Gowin stwierdził, że tego typu uczelnie są trwałym elementem zawodowego szkolnictwa wyższego i w takim duchu będą opracowywane ustawowe rozwiązania. Po gabinetowej części spotkania zwiedziliśmy obiekt Instytutu Kultury Fizycznej – relacjonuje poseł Jan Duda. 

W spotkaniu wziął udział także Bartłomiej Orzeł, asystent posła Dudy.

– Jarosław Gowin chciał poznać zdanie rektora Cygnara i prorektora Reichela na temat proponowanych założeń przygotowywanej ustawy zwłaszcza w kontekście Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Rektor wyraził swoje wątpliwości, które Jarosław Gowin przyjął, przypominając, że na razie są to tylko propozycje zespołów zgłoszone w ramach konkursu – mówi Bartłomiej Orzeł.

– Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe spełniają ważną rolę w kształceniu pracowników na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego będą mieć swoje istotne miejsce na mapie polskich uczelni – mówił podczas spotkania minister.

 

fot. facebook/Jan Duda

Share on twitter
Share on facebook