Nowy Sącz: 40 kilometrów nocą, w bólu i samotności

Najpierw jest wyzwanie. Później droga. Nocą. W bólu i samotności. Ponad 40 kilometrów. Każdy ma okazję przekonać się na co go stać. Ta droga może zmienić życie. Na jej końcu czeka to, co najważniejsze: spotkanie z Bogiem. 7 kwietnia z Nowego Sącza wyruszą ludzie, którzy podążą trasami czwartej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

Startując z parafią  św. Kazimierza będzie można powędrować trasami o długości 35 km, 42 km i 52 km lub 54 km. Punkt docelowy każdej z tras znajduje się w Czchowie i jest to Parafia pw. NMP na Kozieńcu.

Droga dla wędrowców z rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz rozpocznie się o godz. 20.30 mszą świętą .

Z kościoła kolejowego trasa, której dystans wynosi 40 km. powiedzie na wzgórze św. Krzyża w Mszalnicy. Inauguracją będzie nabożeństwo o godz. 19.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęły się 1 marca.

– To już czwarty rok EDK rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz. Dostępne są zatem cztery trasy, każda z nich jest jeszcze dłuższa i bardziej ekstremalna – mówi Anna Tobiasz, Lider Rejonu EDK Nowy Sącz-św. Kazimierz.

– Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy, w milczeniu, medytowaniu i zmaganiu się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie, uczy pokory – dodaje.

– Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała jako odpowiedź na kryzys męskości – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca EDK.–  Musi być ciężko, pod górę, w nocy i musi boleć. Wtedy zaczyna się naprawdę modlitwa. Kiedy cały zapas energii jest wyczerpany, kiedy się chce spać, jest zimno i człowiek myśli, żeby wreszcie już trafić do swojego domu – to jest dobry moment, żeby zwrócić się do Boga.

Zapisy na EDK trwają do 31 marca 2017 r. Udział można zgłaszać poprzez stronę internetową www.edk.org.pl.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można pisać na adres mailowy: [email protected].

Bieżące informacje będą umieszczane na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na profilu facebookoowym sądeckiej odsłony akcji.

Wędrówkę Ekstremalną Drogą Krzyżową organizują także parafie z Limanowej, Marcinkowic, Grybowa, Krynicy, Bobowej, Gorlic i Kasinki Małej.

fot. z arch. EDK Rejon Nowy Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.