Jan Kos: my mamy prawa autorskie, a nie miasto do projektu stadionu Sandecji

Jan Kos: my mamy prawa autorskie, a nie miasto do projektu stadionu Sandecji

Stadion Sandecji

,,Wypowiedzi związane z posiadaniem praw autorskich są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd” – poinformował sądeckie media prezes spółki Blackbird Jan Kos. Pismo, które przesłał do dziennikarzy, jest odpowiedzią na wczorajszą konferencję prezydentów na stadionie Sandecji. 

Jak twierdzi Jan Kos, była prezes Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej Anna Xymena Majkrzak również wielokrotnie w swoich wcześniejszych wypowiedziach publicznych zapewniała, że inwestor posiada prawa autorskie do dokumentacji projektowej stadionu. 

,,(…)Po czym 25 stycznia zwróciła się do naszego projektanta głównego tj. firmy Metropolis z pismem o nabycie tych praw z pominięciem generalnego wykonawcy, o czym świadczy załączony dokument. Działając w imieniu Grupy Blackbird informujemy, że zgodnie z umową i spełnieniu jej warunków w dniu 1 lutego 2024 r. nabyliśmy prawa autorskie o czym świadczy przedłożone oświadczenie biura projektowego Metropolis” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezesa Blackbird. 

Jednocześnie informuje, że 5 lutego w odrębnym piśmie władze spółki poinformowały Nowosądecką Infrastrukturę Komunalną, oraz wykonawcę, czyli firmę MS Usługi Inżynierskie, który został wyłoniony w przetargu na dokończenie elewacji, że te działania są niezgodne z prawem. 

W załączniku pismo: SKM_C284e24032814090

Czytaj także: Stadion będzie skończony w 2024 roku? [ZDJĘCIA

Fot. Adrian Maraś

 

Reklama