Jakie są sądeckie policjantki? Poznajcie kobiecą część komendy [Zdjęcia]

Jakie są sądeckie policjantki? Poznajcie kobiecą część komendy [Zdjęcia]

Dzisiaj Dzień Kobiet, a więc dzień, w którym w szczególny sposób pamięta się o swoich: mamach, babciach, siostrach, czy koleżankach. Z tej okazji przyglądamy się tej piękniejszej, kobiecej twarzy sądeckiej komendy. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu służy i pracuje 181 pań. Są to zarówno policjantki, jak i pracownice cywilne, które dbają o funkcjonowanie jednostki. 

Policjantki w sądeckiej jednostce stanowią 16% wszystkich funkcjonariuszy, z kolei na pracownice przypada aż 65% etatów cywilnych. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu i w jednostkach podległych służbę pełni 81 funkcjonariuszek (najwięcej w Wydziale Prewencji – 33), które doskonale sprawdzają się w realizowaniu zadań formacji.Jakie są sądeckie policjantki? Zdecydowane, odporne na stres, i choć niekiedy muszą podejmować stanowcze działania, są empatyczne i wrażliwe na ludzką krzywdę.

– Nasze panie są dzielnicowymi, prowadzą sprawy kryminalne, walczą z przestępczością gospodarczą, narkotykową i przeciwko mieniu. Można je spotkać w terenie, gdy pełnią służbę w patrolach, podczas kontroli drogowej pojazdów albo w czasie spotkań profilaktycznych. Prowadzą też sprawy związanie z wykroczeniami i pracują na stanowisku kierowania. Z powodzeniem sprawdzają się także na policyjnych stanowiskach kierowniczych – opisuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W komendzie pracuje także 100 kobiet na stanowiskach cywilnych, najwięcej w logistyce. – Ich rzetelna praca, ogromne zaangażowanie oraz umiejętności są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania całej jednostki – dodaje komisarz Justyna Basiaga.

Wszystkim kobietom z sądeckiej komendy, również Paniom z biura prasowego – komisarz Justynie Basiadze oraz Anecie Izworskiej życzymy dużo zdrowia i samych słonecznych dni!

Czytaj także: Nowy Sącz. Przyjechali do płonących zarośli, znaleźli zwłoki mężczyzny

Fot. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook