Ludzki wymiar technologii

Ludzki wymiar technologii

Charyzmatyczny projektant i kierownik projektów – Igor Farafonow z firmy Uxeria – podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów “Ludzki wymiar technologii – o product designie, UX i UI”, które odbyły się na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu w ramach cyklu Sądeccy Adepci IT. Warsztaty z ramienia Akademii Nauk Stosowanych otworzył gospodarz miejsca – Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych Pan prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj.

Warsztat był merytoryczną, a czasami zabawną, podróżą przez tajniki product design, user experience oraz interface design. Poza teorią, uczestnicy mieli możliwość zaprojektowania własnego produktu zgodnie z zasadami, które poznali w trakcie warsztatu.

Sądeccy Adepci IT to projekt skierowany do uczniów oraz studentów regionu sądeckiego. Składa się z 2 części: cyklu warsztatów z praktykami IT oraz konkursu. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają praktyków IT – osoby zajmujące się na co dzień: user experience and interface design, analityką biznesowo-systemową oraz testowaniem. Celem warsztatów jest również pokazanie, że IT to nie tylko zdolni programiści, lecz także szereg innych, równie ważnych ról.

Organizatorem wydarzenia jest Tukano Software House – firma zajmująca się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania dla klientów w Polsce i za granicą. Firma posiada bogate doświadczenie związane z rozwojem i utrzymaniem systemów informatycznych w obszarach telemedycyny, e-commerce oraz administracji publicznej.

Projekt Sądeccy Adepci IT objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Reklama