Jacek Lijana – kronikarz KONCERTÓW NA DOMÓWCE zaprasza na muzyczne wspomnienia

Raz było dwudziestu słuchaczy, a innym razem stu. Kapele grały w domach, ogrodach, kawiarniach i w plenerze, na wsi i w mieście. Towarzyszył im Jacek Lijana, młody fotograf, który uwiecznił relacje z kameralnych „Koncertów na Domówce” na swoich fotografiach. 18 sierpnia, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu, odbędzie się wernisaż wystawy połączony z koncertem grupy Standard Time Brothers.

Wystawa, którą wkrótce pokażemy w CIT to właściwie reportaż – mówi Jacek Lijana. – Reportaż z koncertów, w których uczestniczyłem przede wszystkim jako słuchacz, tyle, że zawsze towarzyszył mi aparat.

Idea „Koncertów na domówce”, to nie tylko słuchanie muzyki.

– Chodzi nam także o spotkanie z twórcami, poznanie bliżej ludzi, których oglądamy na scenie – opowiada Jacek Lijana. – Zwykle po koncertach można porozmawiać z muzykami, wspólnie spędzić czas.

Co ważne -„Koncerty na domówce” to przedsięwzięcie niekomercyjne, grupujące pasjonatów brzmień alternatywnych i niszowych.

Organizatorom nie chodzi o to, żeby na nich zarabiać, ale żeby promować dobrą muzykę i spotkania między ludźmi lubiącymi podobne klimaty. Można powiedzieć, że to całkowicie oddolna, spontaniczna inicjatywa funkcjonująca poza oficjalnymi kanałami dystrybucji muzyki. Wszystko organizuje stała ekipa i tak się złożyło, że mnie przypadła rola dokumentującego te muzyczne wydarzenia.

Na wernisażu, który rozpocznie się o godz. 17., będzie można także nabyć niektóre fotografie. Wystawa potrwa od 18 sierpnia do 7 września.

Koncert, który odbędzie się w czasie wystawy na deptaku przed budynkiem CIT o godzinie 17. jest bezpłatny. Natomiast o godz. 19. odbędzie się kolejny koncert, tym razem w kawiarni „Spóźniony Słowik”. Obowiązywać tam będzie system „kapelusz + 10 zł”.

fot.”Koncerty na domówce”

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.