Internauci podają tę ciekawostkę z rąk do rąk: antykampania bilboardowa w Nowym Sączu

Są miliony na propagandę, nie ma na leki ratujące życie” , "Zamiast edukacji - propaganda", "Państwo nie jest własnością jednej partii" – takie hasła można przeczytać na bilboardach, które pojawiły się w różnych zakątkach Nowego Sącza.

wsb3

Pod hasłami widnieje podpis: Społeczność Obywatelska.

Formą i kolorystyką bilboardy nawiązują do kontrowersyjnej kampanii  „Sprawiedliwe sądy” zorganizowanej przez Polską Fundację Narodową, której ideą miało być przekonanie Polaków, że system sądowniczy wymaga gruntownej reformy. Powodem kontrowersji stało się między innymi to, że fundacja utrzymuje się z pieniędzy przekazywanych przez spółki skarbu państwa. Jej wiceprezes Maciej Świrski w wywiadzie dla RMF informował, że koszt kampanii "Sprawiedliwe Sądy" wyniesie niecałe 10 mln zł.

Kto w Nowym Sączu przygotował, sfinansował i zrealizował antykampanię i ile kosztowała? Mamy nadzieję, że dowiemy się o tym wkrótce.

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

 

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.