MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW w Nowym Sączu

Eksperymenty, pokazy, prezentacje i otwarte dla wszystkich laboratoria... Dzisiejszej nocy Nowy Sącz stał się miastem naukowców. Naukowe szaleństwo zorganizowała dla miasta Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Renault2

Małopolska Noc Naukowców odbywała się w siedmiu miastach Małopolski : Krakowie, Tarnowie, Niepołomicach, Skawinie, Andrychowie, Chrzanowie i Nowym Sączu.

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim popularyzację nauki, uczynienie jej dostępną dla wszystkich, wzbudzenie zainteresowania nietypowymi dziedzinami wiedzy ale także inspirowanie do odkrywczości.

Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież mogą zapoznać się ze specyfiką zawodu naukowca i spojrzeć na tę profesję nieco inaczej: naukowcy to przecież zwyczajni ludzie z niezwykłą pasją.

Odbywające się w czasie imprezy wykłady, pokazy, gry, konkursy, warsztaty, prezentacje, pokazy, laboratoria i eksperymenty są także dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu sposobnością do uczenia się przez doświadczenie.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.