III Memoriał inżyniera Tadeusza Tańskiego już 8 czerwca!

III Memoriał inżyniera Tadeusza Tańskiego już 8 czerwca!

Trzecia już edycja Memoriału inżyniera Tadeusza Tańskiego, to wielka gratka nie tylko dla fanów motoryzacji z Nowego Sącza. To kultowy już niemal rajd turystyczno-nawigacyjny, który cieszy się ogólnopolskim zainteresowaniem.

Zapytaliśmy o szczegóły tego motoryzacyjnego przedsięwzięcia Dariusza Krupę ze stowarzyszenia Sądecka Samochodówka.

To wyjątkowe wydarzenie, które warto wziąć pod uwagę w swoich planach weekendowych, zwłaszcza jeśli interesujesz się motoryzacją, historią i rywalizacją – powiedział przedstawiciel organizatorów. Jak nas poinformowano swój udział zapowiedział Wacław Cieślik, czyli popularny artysta muzyki disco polo znany pod pseudonimem Kordian. Wstępnie swoją obecność potwierdził również Sobiesław Zasada, legenda polskich rajdów samochodowych.

Nasz rozmówca przedstawił sześć kluczowych argumentów, dlaczego warto wziąć pod uwagę udział w tym przedsięwzięciu w roli uczestnika, albo po prostu kibica. Prezentujemy ich listę wraz z komentarzem, jaki płynie od organizatorów III Memoriału inżyniera Tadeusza Tańskiego:

1. Tradycja i Kontynuacja: Memoriał jest kontynuacją udanego rajdu turystyczno-nawigacyjnego rozpoczętego dwa lata temu. To doskonała okazja, aby spotkać się z pasjonatami i uczestnikami poprzednich edycji.

2. Dla Wszystkich: Memoriał jest otwarty dla wszystkich nie tylko uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego. Nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio związany ze szkołą, możesz wziąć udział jako uczestnik lub kibic. W naszej imprezie nie istotna jest prędkość, ale sprawność, regularność przejazdów i wiedza.

3. Wiedza o wybitnym konstruktorze i patriocie inż. Tadeuszu Tańskim: W trakcie rajdu oprócz aspektów sportowych, liczyć się będzie również wiedza, sprawdzana poprzez testy. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością życiorysu, projektów, konstrukcji inż. Tadeusza Tańskiego, który był najwybitniejszym konstruktorem okresu międzywojennego.

4. Przepiękna Trasa: Trasa rajdu prowadzi wokół Jeziora Rożnowskiego. To malownicze miejsca, ze wspaniała historią, tradycją oraz krajobrazem, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Odwiedzimy Nowy Sącz, Kurów, Gródek nad Dunajcem, Zakliczyn, Filipowice, Czchów, Iwkową oraz Tęgoborze.

5. Atrakcje i Nagrody: Organizatorzy dla uczestników zapewniają ubezpieczenie imprezy, dyplomy, naklejki rajdowe na szybę pojazdu, napoje, poczęstunek na trasie oraz ciepłe danie na zakończenie. Ponadto, przewidziane są puchary i wartościowe nagrody dla zwycięskich załóg oraz dla najefektowniejszego youngtimera.

6. Spotkanie Pokoleń: Impreza stanowi również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między pokoleniami pasjonatów motoryzacji.

– Na mecie planujemy wspaniałą zabawę i wiele atrakcji. Zobaczyć można będzie wspaniałe samochody, youngtimery oraz oldtimery, ale również gokarty. Jeśli jesteście zainteresowany, to rezerwujcie sobie czas i dołączcie do Memoriału inż. Tadeusza Tańskiego – podsumował Dariusz Krupa w rozmowie z portalem DTS24.

Foto: Sądecka Samochodówka

Czytaj także: Jerzy Galara został dyrektorem szkoły w Nowym Sączu

 

Reklama