Jerzy Galara został dyrektorem szkoły w Nowym Sączu

Jerzy Galara został dyrektorem szkoły w Nowym Sączu

Jerzy Galara

Znany sądecki nauczyciel, wychowawca młodzieży i trener, a także promotor boksu wygrał konkurs na dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego w Nowym Sączu. Obowiązki zacznie pełnić od września.

Jerzy Galara to były zawodnik bokserskich rozgrywek ligowych w barwach nowosądeckiego klubu „Superfighter”. Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem i od kwietnia 2003 roku z sukcesami współtworzy klub „Golden Team” Nowy Sącz. Jest również licencjonowanym promotorem, który zorganizował dotychczas osiem międzynarodowych, zawodowych gal pięściarskich.

Jerzy Galara

Nowy dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego jest absolwentem kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Przez wiele lat był nauczycielem w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Tam prócz aktywnej promocji sportu, angażował się w liczne akcje pomocowe i charytatywne w ramach projektu „Sztafeta Pomocy”.

– Kadra nauczycielska w tej szkole, to fachowcy z prawdziwego znaczenia i bardzo liczę na naszą owocną współpracę. To bardzo wartościowi ludzie, placówka ma spory potencjał, dlatego mam nadzieję, że wspólnie uda nam się sprawić, aby liceum im. Świętej Kingi związane było, a także kojarzyło się powszechnie ze sportem przez duże „S” w różnych dyscyplinach. Zależy mi również, żeby w parze z kulturą fizyczną szła również dbałość o kształcenie, odpowiedni poziom edukacji i wychowania młodzieży na wartościowych, dorosłych ludzi w naszym społeczeństwie – powiedział nowy dyrektor Jerzy Galara.

Foto: Adrian Maraś

Czytaj także: Jubileuszowe święto koszykówki w UKS Żak [ZDJĘCIA]

Reklama