Idą święta. Na drogach w regionie będzie więcej policyjnych patroli i kontroli

Idą święta. Na drogach w regionie będzie więcej policyjnych patroli i kontroli

Święta Wielkanocne to czas rodzinnych wyjazdów. Na drogach w całej Polsce przybywa samochodów, a wraz z nimi rośnie też ryzyko wypadków i kolizji. Dlatego w dniach od 15 -18 kwietnia policjanci zapowiadają dodatkowe patrole i kontrole w ramach akcji „Wielkanoc 2022”.  Mundurowi apelują, zarówno do kierowców jak i pieszych, o szczególną ostrożność.

Uwaga kierowcy! Przed nami kolejna policyjna akcja „Wielkanoc 2022”. To oznacza, że w najbliższych dniach na drogach w regionie sądeckim spotkacie więcej patroli. Mundurowi pojawią się nie tylko na głównych trasach, ale też na miejskich ulicach.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach oraz drogach wylotowych z Nowego Sącza i sądeckich miejscowości – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.- W przypadku poważnych utrudnień w ruchu policjanci w miarę możliwości będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania.

Podczas kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to czy nie przekraczamy dozwolonej prędkości, w jaki sposób przewozimy dzieci w samochodach i czy mamy zapięte pasy bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzą też stan techniczny pojazdu, a każda kontrola zakończy się sprawdzeniem trzeźwości kierowcy. Dla tych którzy pojadą na podwójnym gazie taryfy ulgowej nie będzie.

Policjanci będą też podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków, czyli przede wszystkim wobec kierowców, którzy wymuszają pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy nieprawidłowo wyprzedzają – informuje Aneta Izworska. – Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Informujemy, że w dniu 16 kwietnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w dniach 17 i 18 kwietnia br. w godzinach od 8:00 do 22:00.

O szczególną rozwagę i ostrożność policja apeluje też do pieszych, którzy w zdarzeniach drogowych zawsze ponoszą największe obrażenia.

Również i piesi powinni pamiętać o prawidłowym poruszaniu się po drodze. Zwracajmy zatem uwagę, aby przekraczać jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a wieczorem i w nocy używajmy odblasków – mówi Ryszard Ogórek z policji w Nowym Sączu.

A w tym „gorączkowym” wielkanocnym czasie nad bezpieczeństwem mieszkańców Nowego Sącza i regionu, oprócz umundurowanych policjantów drogówki, będą też czuwać nieumundurowani kryminalni. Ich główny cel- to kieszonkowcy i złodzieje, którzy w czasie świąt są wyjątkowo aktywni i zbierają prawdziwe żniwo.

Fot.  KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.