I znów nie dali rady

To był już 15 mecz w III lidze koszykówki mężczyzn zespołu STK Wikar. Niestety sądeczanie ulegli kolejny raz rywalom z Tarnowa.

III liga koszykówki mężczyzn

XV Kolejka

STK Wkar Nowy Sącz – MUKS 1811 Unia Tarnów 62:74 (19:15, 8:11, 23:20, 12:28)

Sędziowali: Arkadiusz Wojna i Łukasz Oleksy.

STK Wikar: Obrzut 19, Sławecki 12, Berowski 11, M. Strzelec 9, A. Strzelec 5, Szary 4, Zarzeka 2, Ferenc, Fałowski.

Unia: Sulowski 23, Szewczyk 13, Zaczkiewicz 12, Łazarz 10, Schabowski 8, Niemczura 3, Stawarski 3, Moskal 2, Badełek.

Zespół z Nowego Sącza bardzo chciał się zrewanżować za porażkę w I rundzie różnicą aż 30 punktów. Od początku meczu gospodarze grali szybko wygrywając pierwsze kwartę. W drugiej nieco lepsi byli rywale i do przerwy było 27:26 dla STK. Po zmianie stron sądeczanie wciąż atakowali. Szybkie ataki Obrzuta, Sławeckiego czy Berowskiego dawały punkty i prowadzenie 50:46. Ostatnia kwarta to popis skutecznej gry Unii i wysoko wygrana kwarta, a w konsekwencji całego meczu.

1006:1223

Teraz przed zespołem z Nowego Sącza trudny czas, bo aż 4 mecze wyjazdowe pod rząd. Wypada mieć nadzieję, że uda się jeszcze wygrać.