Hurtownia fryzjerska czyli miejsce gdzie wyposażysz cały salon

Hurtownia fryzjerska czyli miejsce gdzie wyposażysz cały salon

Hurtownia fryzjerska

Urządzanie salonu fryzjerskiego jest niezwykle trudnym zadaniem. Meble muszą być funkcjonalne, by mogły ułatwiać pracę i przekonywać klientów do skorzystania z ponownej usługi.

Urządzanie salonu fryzjerskiego jest niezwykle trudnym zadaniem. Meble muszą być funkcjonalne, by mogły ułatwiać pracę i przekonywać klientów do skorzystania z ponownej usługi. Liczy się też design, bo gustownie urządzony salon przyciąga uwagę i animuje, by zajrzeć do środka. Jakie meble zatem wybrać i co ważne, z jakich ofert korzystać?

Niezbędne elementy w salonie to:

  • fotel fryzjerski – wiadomo, że żaden salon fryzjerski nie funkcjonuje bez foteli fryzjerskich. Trzeba jednak mieć na uwadze, by fotel był przede wszystkim wygodny dla klientów, a ponadto odznaczał się trwałością i wytrzymałością. Dlatego w tym przypadku warto stawiać na wysoką jakość. Idealne fotele posiadają wyprofilowane siedziska, podłokietniki i podnóżka. Warto zadbać o pneumatyczną regulację wysokości, by przy okazji ułatwić pracę także fryzjerom. Na koniec warto pamiętać, że każde stanowisko powinno być wyposażone w fotel, nie ma nic gorszego, niż proponowanie wykonania zabiegu na hokerze czy innym mniej wygodnym stołku. Tysiące foteli możesz zobaczyć tutaj.
  • myjka – w każdym salonie musi być także wydzielone miejsce do mycia włosów. Można wybrać opcję myjki zintegrowanej z fotelem, ale w mniejszym salonie sprawdzi się także myjka przenośna, którą można dostawić do fotela albo wykorzystywać na zapleczu.
  • sterylizator – choć nie pojawia się na liście niezbędnych akcesoriów, to jednak należy bezwzględnie pamiętać o jego zakupie. Sterylizator pozwala szybko dezynfekować narzędzia i używać ich w bezpiecznych sposób.
  • hoker fryzjerski – praca fryzjera jest niezwykle pracochłonna i uciążliwa, zwłaszcza jeśli konieczne jest wykonywanie długich zabiegów na stojąco. Dlatego, by odciążyć nogi oraz kręgosłup, fryzjerzy chętnie korzystają z hokerów fryzjerskich, które można regulować na wysokość oraz mobilnie poruszać się, by zmieniać pozycję.
  • meble do przechowywania – to kolejna istotna kwestia, która nie powinna zostać pominięta podczas wyposażania salonu. Szafki, pomocniki fryzjerskie czy regały – wszystko się przydaje, by przechowywać sprzęt i akcesoria fryzjerskie, a jednocześnie utrzymywać ład i porządek w salonie.

Poczekalnia i recepcja fryzjerska

Oprócz stanowisk fryzjerskich, niezwykle istotna jest także poczekalnia czy recepcja. W sklepach można zakupić gotowe moduły albo wybrać pojedyncze elementy do urządzenia tych stref. W poczekalni ważny jest komfort i przestrzeń, w recepcji design i funkcjonalność.

Nowe czy używane – jakie meble wybrać do salonu?

Zakup mebli fryzjerskich zdecydowanie wiąże się z poważną inwestycją. Nic więc dziwnego, że wielu początkujących fryzjerów rozważa opcję zakupu sprzętu z rynku wtórnego. Czy to dobra decyzja? Tak, jeśli meble są jeszcze nowe, posiadają gwarancję od producenta, a co najważniejsze można je obejrzeć. Zdjęcia nie zawsze bowiem oddają wszystkie wady. I nie chodzi jedynie o wszelkiego typu zadrapania, pęknięcia czy zabrudzenia, ale też wady, które pomniejszają komfort klientów, np. skrzypienia podczas obracania fotela. Istotne jest także, że przy zakupie z rynku wtórnego, kupujący pozbawia się prawa do reklamowania wadliwego produktu. Jeśli więc myjka po kilku tygodniach nie będzie funkcjonować – zostanie tylko ponownie wydać pieniądze na zakup nowej. Dlatego korzystna oferta może okazać się finansową pułapką, bo w rzeczywistości po kilku miesiącach trzeba będzie wydać kolejne pieniądze.

Hurtownia mebli fryzjerskich czy warto tam kupować?

Hurtownia fryzjerska

Hurtownie fryzjerskie są bez wątpienia idealnym miejscem dla właścicieli salonów fryzjerskich. W takim miejscu jak Fryzomania.pl można znaleźć nie tylko lepsze ceny, ale przede wszystkim produkty renomowanych marek. I przy konieczności meblowania własnego salonu zdecydowanie wizyta w takiej hurtowni może być bardzo opłacalna ale nie konieczna. W hurtowni można z powodzeniem znaleźć wszystko, co jest niezbędne do zaprojektowania salonu – myjki, fotele, konsole, meble do recepcji czy poczekalnie, a do tego wszelkiego typu akcesoria i sprzęty fryzjerskie. Łatwo się zorientować, że ceny są zawsze niższe, niż w tradycyjnych sklepach, a dzięki temu, że hurtownie działają także online, można zaplanować dowóz mebli pod wskazany adres, bez konieczności organizowania własnego transportu. Dobrze jest mieć na uwadze, że hurtownia mebli fryzjerskich oferuje także produkty w detalicznej sprzedaży, dzięki czemu nawet mniejsze salony mogą czerpać wiele korzyści z odwiedzania takich miejsc.

Artykuł partnera

Przeczytaj również:

wsb - nlu

,,Wyłącz hejt— włącz szacunek”. WSB-NLU edukuje i zaprasza sądeckie szkoły do kooperacji

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama