Odważni, pierwsi i najwięksi – nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego dla inwestorów 2023 roku rozdane

Odważni, pierwsi i najwięksi – nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego dla inwestorów 2023 roku rozdane

Velvet Care sp. z o.o. został laureatem nagrody w kategorii Największa inwestycja ubiegłego roku, aż pięć statuetek powędrowało do przedsiębiorców, którzy zostali Pionierami w gminach: Tymbark-MWS sp. z o.o., MARJU sp. z o.o., TĘGOBORZE ZPC GRZYB s.k.a., OPTIGLAS – Basiaga, Grabowski sp. j., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „PADIS” Sławomir Siwek. Laureatem w kategorii Odważny marzyciel została Hexja Composites. Statuetka Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne trafiła do Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. W czasie wydarzenia „Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji” docenione też zostały gminy z województwa małopolskiego, w których w 2023 roku przedsiębiorcy skorzystali z programu PSI.

Spotkanie otworzył przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Dariusz Nieć, dyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji. Podziękował przedsiębiorcom za wkład w rozwój województwa małopolskiego i polskiej gospodarki.

W 2023 roku z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce skorzystało aż 60 przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne przekroczyły 2 mld zł! (2 003 899 655,59 zł). Przedsiębiorcy utworzyli 1099 nowych miejsc pracy. Tegoroczny wynik Polskiej Strefy Inwestycji to drugi najlepszy wynik w historii PSI w Małopolsce pod względem wydanych decyzji oraz trzeci pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych. Nasze wysiłki zostały docenione przez przez fDi Intelligence, część Financial Times Ltd. KPT został najlepszą strefą w Europie w kategorii Industrial Champion. To osiągnięcie podkreślające zarówno aktywność inwestycyjną polskich i zagranicznych firm, którą wspiera KPT, jak i bogatą działalność parku technologicznego.

Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu KPT

Czytaj również: https://www.dts24.pl/krynica-zdroj-za-kilka-dni-pierwszy-odcinek-sanatorium-milosci-oto-uczestnicy-zdjecia/

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama