Uwaga kierowcy! Zamykają ulicę Starowiejską

Uwaga kierowcy! Zamykają ulicę Starowiejską

Od najbliższego poniedziałku (4 marca) w związku z remontem wiaduktu kolejowego, ulica Starowiejska będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Papieską i Krakowską. Ruch pieszych będzie utrzymany. Dojazd do posesji będzie możliwy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia 2024 roku” – informują służby prasowe PKP PLK przepraszając za utrudnienia.

Przebudowa wiaduktu odbywa się w ramach budowy linii kolejowej „Podłęże-Piekiełko„. Kosztorys inwestycji na odcinku Nowy Sącz – Klęczany opiewa na kwotę 960 mln zł. Za te pieniądze ma powstać nowy most, wiadukty, Lokalne Centrum Sterowania ruchem kolejowym, a stacja w Marcinkowicach oraz przystanki Nowy Sącz-Chełmiec i Nowy Sącz-Miasto będą przebudowane. Perony będą podwyższone, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pociągów, a dostęp do przystanków będzie bezpieczniejszy i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki przejściom podziemnym i windom. Ulica Krakowska w sąsiedztwie skrzyżowania z torami linii 104 będzie przebudowywana na odcinku około 400 metrów.

Wykonawca  inwestycji – konsorcjum firm Torpol S.A. & Intop Warszawa Sp. z o.o. podjęło się realizacji inwestycji w terminie 30 miesięcy od podpisania umowy (podpisano ją w maju 2023), zatem finału można spodziewać się jesienią 2025 roku.

Poniżej fotografie ilustrujące postęp prac.

fot. Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe SA

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama