Hulajnogi zagracają chodniki. Odholowanie na koszt właściciela

Hulajnogi zagracają chodniki. Odholowanie na koszt właściciela

hulajnogi elektryczne, Nowy Sącz

Hulajnogi elektryczne zagracają chodniki, drogi rowerowe i stwarzają zagrożenie dla pieszych i rowerzystów – takie zgłoszenia trafiają do nowosądeckiej Straży Miejskiej. Właściciele pojazdów muszą liczyć się z opłatami. Za co?

Użytkownicy muszą pamiętać, że pozostawienie hulajnogi elektrycznej na chodniku jest dopuszczalne jedynie w przeznaczonym do tego miejscu, wyznaczonym przez zarządcę drogi. Jeśli takiego miejsca nie ma, to pojazd można zostawić, ale pod pewnymi warunkami.

Po pierwsze, hulajnoga elektryczna musi być ustawiona jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni. Po drugie, musi być ustawiona równolegle do krawędzi chodnika, a szerokość chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych musi być, nie mniejsza niż 1,5 m.

Właściciel hulajnogi, który nieprawidłowo zaparkował, przez co pojazd utrudnia innym ruch i stwarza zagrożenie, musi liczyć się z opłatami za usunięcie sprzętu z drogi.

,,Dyspozycję usunięcia pojazdu z drogi może wydać policjant lub strażnik gminny (miejski). W przypadku niedostosowania się do powyższych przepisów hulajnogi będą odholowywane na koszt właściciela” – czytamy w komunikacie biura prasowego nowosądeckiego magistratu.

Czytaj także: Ktoś rozkopuje wymyte groby nad Jeziorem Klimkówka? Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Fot. pixabay.com/
Źródło: https://nowysacz.pl/
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama