Hulajnogi trzeciej firmy już na ulicach Nowego Sącza

Hulajnogi trzeciej firmy już na ulicach Nowego Sącza

hulajnogi Tier

Kolejna firma oferująca wynajem hulajnóg elektrycznych wkroczyła do Nowego Sącza. Do Blinkee.city i Bolta dołącza Tier.

„Nowy Sącz to już kolejne małopolskie miasto, które dołączyło do naszej mapy mikromobilności. Bardzo cieszymy się, że jego mieszkańcy mogą korzystać z usług TIER, a tym samym zmieniać nawyki na bardziej proekologiczne. W styczniu 2020 r. staliśmy się pierwszą neutralną klimatycznie firmą z branży mikromobilności” – zaznacza Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny Europy Środkowo-Wschodniej.

Wraz z początkiem września na sądeckich ulicach pojawiło się 150 hulajnóg Tier. Pojazdy mają szerokie podstawy, duże koła, podwójne amortyzatory, hamulce oraz uchwyty na smartfony, dzięki którym można łatwo korzystać z mapy, a nawet podładować telefony.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, przy poruszaniu się hulajnogą trzeba się stosować do przepisów i uważać na innych uczestników ruchu. Co ważne, jazda hulajnogą jest dozwolona tylko w pojedynkę. Nie można też korzystać z niej, będąc pod wpływem alkoholu. Przy parkowaniu trzeba pamiętać, by pojazd nie blokował przejścia albo przejazdu. O porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny firmy, ale niewłaściwie pozostawione hulajnogi Tier można też zgłaszać w aplikacji lub korzystając z numeru telefonu: +48 22 627 93 66.

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich firm, do podróżowania hulajnogą Tier niezbędna jest dedykowana aplikacja. Trzeba ją pobrać, zarejestrować się i wybrać metodę płatności. Aby odblokować pojazd, należy zeskanować zamieszczony na nim kod QR. Zakończenie przejazdu też trzeba po odpowiednim zaparkowaniu zasygnalizować w aplikacji.

W Nowym Sączu odblokowanie hulajnogi Tier kosztuje 2,70 zł, a za minutę jazdy trzeba zapłacić 59 groszy.

– Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Dodatkowo, z kodem TIERNOWYSACZ otrzymają 30% zniżki na trzy pierwsze przejazdy. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł – informują przedstawiciele firmy.

Jak już pisaliśmy, od kwietnia w Nowym Sączu można korzystać także z wynajmu hulajnóg Blinkee.city (więcej TUTAJ), a od lipca – firmy Bolt (TUTAJ).

fot. tier.app

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama