Hodowali marihuanę i sprzedawali ją nieletnim. Plantację odnaleźli policjanci

Sadeccy policjanci wykryli w jednej z miejscowości gminy Grybów plantację marihuany. Zabezpieczyli tam 10 krzewów konopi indyjskich i blisko 3 kg suszu. Dwóch mężczyzn usłyszało już zarzuty uprawiania, posiadania i udzielania środków odurzających.

Funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy odnaleźli plantację 28 października. Po zabezpieczeniu sporej ilości narkotyków, przystąpili do pracy nad ustaleniem ich właściciela.

– Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjanci już po trzech dniach wstępnie wytypowali sprawcę. 2 listopada o świcie wkroczyli do kilku domów i budynków gospodarczych, które dokładnie przeszukali. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, których przewieźli do sądeckiej komendy, a następnie przesłuchali – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty udzielania środka odurzającego osobom małoletnim, za co grozi nawet do 8 lat więzienia. Drugi został oskarżony o uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, a także ich sprzedaż. Za popełnione przestępstwa może trafić nawet na 10 lat za kratki.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Dodatkowo funkcjonariusze policji zabezpieczyli mienie zatrzymanych na kwotę kilku tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.