Grybów. Zapalił się bus przewożący pasażerów

Grybów. Zapalił się bus przewożący pasażerów

Na jednym pasie drogi wojewódzkiej, na ulicy Grunwaldzkiej w Grybowie płonął bus. Do zdarzenia doszło wczoraj, 24 kwietnia, a służby zostały zadysponowane do działań o godzinie 12:47.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, płomienie trawiły komorę silnika i przód samochodu marki Mercedes Sprinter. Busem podróżował kierowca i dziesięciu pasażerów. W momencie przybycia służb wszyscy znajdowali się już na zewnątrz i nikt nie skarżył się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli teren i gasili pianą płonący pojazd. Kierowali też wahadłowo ruchem. Po sprawdzeniu busa kamerą termowizyjną, schłodzili jeszcze jego wnętrze oraz komorę silnika wodą.

W porozumieniu z patrolem policji przemieszczono pojazd na pobliski parking przy użyciu wciągarki z samochodu pożarniczego. Dalsze działania polegały na usunięciu pozostałości oraz piany z drogi – relacjonuje Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka.

Na miejscu byli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów oraz OSP Biała Niżna. Pracowali tam ponad godzinę. Nie udało się ustalić, co było przyczyną pożaru.

fot. JRG nr 1 w Nowym Sączu

Czytaj też: Okradli plebanię, jednak daleko nie uciekli. Mają sporo na sumieniu

Reklama