Grybów-Krynica. Nowy most ,,rośnie”. Kiedy kierowcy nim przejadą?

Grybów-Krynica. Nowy most ,,rośnie”. Kiedy kierowcy nim przejadą?

Trwa budowa nowego mostu nad potokiem Kamienna w Polanach. Zadania chciało się podjąć 17 firm. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w procedurze przetargowej zdecydował, że inwestycję powierzy firmie Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza. Wykonawca ma 9 miesięcy, żeby oddać przeprawę do użytku. Kiedy zakończą się prace?

Firma z Nowego Sącza złożyła najtańszą ofertę. Prace wyceniła na 5,75 mln. O 10 tysięcy droższa oferta wpłynęła od innego  przedsiębiorstwa z Nowego Sącza – Budownictwa Komunikacyjnego inż. Walentego Kuśnierza. Reszta wyceniła prace na ponad 6 milionów, a jeden z wykonawców – na 10,3 mln. Finalnie ZDW wybrał najtańsza ofertę.

Nowy most ma mieć jezdnię z dwoma pasami o szerokości po 3,5 m i po 2 m chodnika z obu stron. Cały obiekt będzie mierzył 24 metry i 13,3 m szerokości. Gwarancja na obiekt wynosi 7 lat.

Wykonawca opracował dokumentację projektową, wyburzył stary most i wybudował tymczasowy. Jego zadaniem jest również: rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 981, montaż urządzeń odwadniających i co najważniejsze – wybudowanie nowego mostu. Ma na to jeszcze trzy miesiące. Zgodnie z umową, roboty mają zakończyć się w grudniu bieżącego roku. Również te związane z umocnieniem potoku Kamienna.

Czytaj także: Piotr Szkurat w ,,Jeden z dziesięciu”. Człowiek-encyklopedia znów zawalczy w Wielkim Finale

Fot. DTS24