Piotr Szkurat w ,,Jeden z dziesięciu”. Człowiek-encyklopedia znów zawalczy w Wielkim Finale

Piotr Szkurat w ,,Jeden z dziesięciu”. Człowiek-encyklopedia znów zawalczy w Wielkim Finale

Piotr Szkurat

Już jutro w Wielkim Finale telewizyjnego teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu” zobaczymy gorliczanina Piotra Szkurata. Końcem sierpnia pracownik gorlickiej administracji zwyciężył w drugim odcinku 138 edycji programu i zakwalifikował się do kolejnego etapu. Wówczas zdobył 142 punkty. To nie jego pierwszy raz w tym teleturnieju.

Piotr Szkurat urodził się 12 marca 1963 roku w Krakowie. Ukończył Szkołę Podstawową nr 4, a później Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach. Jest absolwentem Wydziału Wiertniczo-Naftowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował w Poszukiwaniach Złóż Ropy i Gazu w Wołominie i Zielonej Górze. W ,,Jeden z dziesięciu” brał udział kilka razy, wygrywając odcinki. Dwa razy zakwalifikował się do Wielkiego Finału. Teraz kolejny raz powalczy o główną wygraną.

Mottem życiowym Piotra Szkurata jest powiedzenie ,,Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było”. Jego hobby, to historia, literatura, sport i udział w teleturniejach. Marzy o podróżach, a jako największe wyzwanie poczytuje sobie pokonywanie codziennych trudności.

Walka o 40 tysięcy

Wielki Finał odbędzie się 25 września o godzinie 19:00 na antenie TVP1. ,,Jeden z dziesięciu” jest emitowany od 3 czerwca 1994 roku i jest najdłużej nadawanym teleturniejem w Polsce. Prowadzącym niezmiennie jest Tedeusz Sznuk. Pytania, które zadaje dotyczą różnych dziedzin nauki i sztuki. Ich trudność jest zróżnicowana.

Zawodnicy muszą wykazać się wiedzą, skupieniem, sprytem i refleksem. Na odpowiedź jest bowiem trzy sekundy, a w III etapie pierwsze punkty zbiera się na zasadzie pierwszeństwa zgłoszenia do odpowiedzi. Osoba, która pierwsza naciśnie przycisk i poprawnie odpowie, wyznacza osoby, które mają udzielać odpowiedzi na kolejne pytania. Może również wziąć pytania ,,na siebie”. Walka toczy się nie tylko o zwycięstwo w odcinku, ale o zdobycie jak największej ilości punktów, a co za tym idzie – zakwalifikowanie się do Wielkiego Finału. Każdy gracz ma trzy szanse – kiedy po raz trzeci błędnie udzieli odpowiedzi – odpada z programu.

Jutro dziesięcioro uczestników, wyłonionych z spośród zwycięzców 20 odcinków, na podstawie ilości punktów, zawalczy o główną wygraną, czyli 40 000 zł. Do 43. edycji nagrodą był samochód osobowy. Co ciekawe, uczestnik Wielkiego Finału, który zdobył największą liczbę punktów łącznie w swoim odcinku i w Wielkim Finale otrzyma 10 tysięcy złotych, nawet jeśli nie zakwalifikował się do ostatniego etapu finału.

Gorliczaninowi życzymy pokonania współzawodników i zwycięstwa! Poniżej wywiad z Piotrem Szkuratem dotyczący jego wujka — pilota Zbigniewa Laskosia, który zginął w 1941 roku w Anglii.

Czytaj także: Sądecka Jesień Kulturalna. Sobotni wieczór należał do zespołu Zakopower [ZDJĘCIA]

Fot. TVP1

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama