Grybów. Czarodzieje z piłami uwalniają z pni drzew smoki, rycerzy i księżniczki…

Grybów. Czarodzieje z piłami uwalniają z pni drzew smoki, rycerzy i księżniczki…

„Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej” – ta opowieść snuje się TERAZ w Starej Baśni w Grybowie. Pracują tam najlepsi z najlepszych czarodzieje, których super-moc polega na umiejętności uwalniania z pni drzew księżniczek, smoków i rycerzy. Zamiast czarodziejskiej różdżki każdy z nich ma piłę. Wszystkie uwolnione z drzew istoty pozostaną w Zamku Stara Baśń, abyście mogli je tam kiedyś spotkać. Kto ma ochotę przyjrzeć się pracy mistrzów – jest szansa!

 Międzynarodowy plener rzeźbiarski potrwa w Starej Baśni do niedzieli – 24 lipca.

Wybitni artyści o międzynarodowym dorobku rzeźbiarskim pracują nad kompozycją związaną z historią ziemi sądeckiej. Wszyscy zainteresowani mogą podglądać efekty ich prac na bieżąco, przed bramami Starej Baśni – zapraszają gospodarze.

Swój talent i umiejętności prezentują Adam Bakoš, Milan Kuchťák i Miroslav Trnovský ze Słowacji, Polacy – Janusz Wędzicha, Paweł Zięba i Aleksander Majerski, czeski rzeźbiarz Igor Kučera, oraz Kasimir Brzozowski, który przyjechał na festiwal z Niemiec.

Finał pleneru i wernisaż prac odbędzie się w niedzielę. Na ten sam dzień zaplanowano Festiwal Smaków Dawnych z pokazami pieczenia pierników, chleba i  podpłomyków, warzenia strawy w kociołku, oraz wędzenia mięsiwa i ryb.

Druga część festiwalu, to nie tylko uczta dla zmysłów smaku i węchu, ale także dla ducha. Pokazy średniowiecznego jadła będą przeplatane znakomitymi występami artystycznymi, a także prezentacjami średniowiecznego stylu życia. Będzie można podpatrzeć, jak ubierali się oraz jak pracowali nasi przodkowie – kuszą organizatorzy.

Festiwal jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Szczegółowy program imprezy – na plakacie w galerii zdjęć.

fot. Stara Baśń & Tomasz Michałowski

 

Czytaj też:

Ewa Novel „odradza się” nowym singlem. Zobaczcie! [RECENZJA]

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.