Śnieżnica. Po paralotniarza przyleciał śmigłowiec LPR

Śnieżnica. Po paralotniarza przyleciał śmigłowiec LPR

Śnieżnica LPR

Paralotniarz potrzebował pomocy. Na ratunek ruszyli członkowie Grupy Podhalańskiej GOPR, ale także załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym nieopodal Kasiny Wielkiej (powiat limanowski).

Paralotniarz zasłabł, kiedy podchodził do startowiska, jakieś 300 metrów poniżej szczytu Śnieżnicy. Mężczyzna miał objawy zawału serca.

Do działań ruszyli ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Rabki. Ponadto na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Krakowie.

– Ratownicy przybyli na miejsce stwierdzili brak funkcji życiowych i natychmiast rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową oraz użyto AED. Dzięki urządzeniu do automatycznej kompresji klatki piersiowej oraz respiratorowi reanimacja była możliwa podczas ewakuacji na górną stację kolei – relacjonują goprowcy.

W trakcie działań mężczyzna odzyskał oddech. Kiedy ratownicy dotarli z nim do załogi LPR, lekarz stwierdził rozległy zawał serca. Paralotniarz trafił do szpitala w Nowym Targu.

fot. Grupa Podhalańska GOPR

Czytaj też: Burze i silny wiatr. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.