Gródek. Silny wiatr czyni kolejne szkody. Dziś przekonał się o tym właściciel Audi (zdjęcia)

Gródek. Silny wiatr czyni kolejne szkody. Dziś przekonał się o tym właściciel Audi (zdjęcia)

Gródek, Audi, silny wiatr

Silne porywy wiatru nie ustają. Dziś popołudniu przekonał się o tym właściciel samochodu osobowego marki Audi. W miejscowości Gródek drzewo spadło na dach pojazdu. Szacowane straty wynoszą około 20 tysięcy złotych.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Popołudniu przyjęliśmy zgłoszenie, które mówiło o tym, że na zaparkowany samochód spadło drzewo. To efekt silnego wiatru. Na miejsce wysłaliśmy JRG 1 Nowy Sącz, OSP Gródek oraz OSP Grybów Biała – Wyżna. Była też obecna Policja. Działania strażaków trwały ponad godzinę. Właściciel pojazdu nie został poszkodowany, ale poniesione w wyniku zdarzenia straty materialne wynoszą około 20 tysięcy złotych – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

W powiecie nowosądeckim doszło od rana do kilku innych incydentów. Tuż przed godziną 14:00 strażacy interweniowali w Żegiestowie, gdzie doszło do pożaru w przewodzie kominowym. Sprawne działania pozwoliły zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. Z kolei w Nowym Sączu na ulicy Zdrojowej o pomoc poprosił Zespół Ratownictwa Medycznego. Państwowa Straż Pożarna pomagała w przetransportowaniu osoby, do której dotarcie było utrudnione.

Czytaj także: Biała Wyżna. Była tak pijana, że policjanci nie mogli jej zbadać alkomatem. Sprawa jest wyjaśniana

Fot: OSP Grybów – Biała

Share on twitter
Share on facebook