Gorlice: narkotykowy gang rozbity

19 lipca br. gorliccy policjanci kryminalni zatrzymali 19- letnią kobietę oraz 27- letniego mężczyznę podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dzień później doszło do zatrzymania 18- letniego mieszkańca powiatu jasielskiego, zaangażowanego w przestępczy proceder. W czasie przeszukań gorlicka policja kryminalna zabezpieczyła ponad 40 gramów suszu konopi indyjskich, kilka tysięcy złotych, telefony komórkowe i sprzęt dealerski.

-Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, na dzień 19 lipca br. zaplanowali skoordynowane uderzenie w narkobiznes w kilku miejscach na terenie powiatu gorlickiego i jasielskiego. Ich celem było zatrzymanie osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków. Dojeżdżając do jednego z wytypowanych miejsc na terenie Biecza zauważyli, że dwie osoby odjeżdżają z miejsca zamieszkania. Doszło do dynamicznego zatrzymania samochodu i znajdujących się w nim 19-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny – mieszkańców powiatu gorlickiego - informuje st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KMP w Gorlicach.

Prokurator postawił zatrzymanym osobom kilkadziesiąt zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wystąpił, także do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latki. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Jak informuje rzecznik - 20 lipca 2017 roku gorliccy kryminalni zatrzymali trzecią osobę zaangażowaną w przestępczy proceder. 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego prokurator postawił kilka zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Gorlicach

Fot.: KMP w Gorlicach

BOBO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.