Gorąco na linii prezydent – radni. Poszło o „lodowisko, którego Teresa nie chciała”

Gorąco na linii prezydent – radni. Poszło o „lodowisko, którego Teresa nie chciała”

PiS-WNS, lodowisko, Nowy Sącz

Znów gorąco na linii prezydent Ludomir Handzel, a radni klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz. Sprawa dotyczy wpisu gospodarza miasta w mediach społecznościowych, w którym zakomunikował, że „Lodowisko, którego Teresa nie chciała” odwiedziło w grudniu ponad 10 tysięcy osób.

Pod koniec stycznia 2021 roku, podczas dwudniowej sesji rady miasta, dyskutowano nad słusznością powstania krytego lodowiska w Nowym Sączu. Pierwszego dnia, projekt uchwały został odrzucony. Radna Teresa Cabała tłumaczyła, że intencją jej i klubowych kolegów nie jest całkowita blokada budowy krytej ślizgawki, tylko odłożenie tego wydatku na przyszłość i sfinansowanie w pierwszej kolejności przedsięwzięć poprawiających stan bezpieczeństwa w mieście. „To nie jest czas na realizację tego typu inwestycji w dobie pandemii(…)” – zaznaczała radna.

Plan budowy lodowiska przepadł. Tak zdecydowało dwunastu radnych PiS – Wybieram Nowy Sącz. Posiedzenie sądeckich rajców, które przerwano dwie godziny przed północą wznowiono 27 stycznia i nastąpił zwrot o 180 stopni. Radni jednogłośnie uchylili wcześniej podjętą uchwałę i zgodzili się na budowę krytego lodowiska. O tym informowaliśmy: TUTAJ.

W maju 2021 roku prezydent Nowego Sącza podpisał umowę z prezesem firmy Grand Andrzejem Gryglem na budowę krytego lodowiska. Powstało ono w miejscu dawnych kortów tenisowych przy ulicy Nadbrzeżnej. W siedem miesięcy wykonawca postawili halę o wysokości 16 metrów, w której najważniejszym elementem jest lodowa tafla o wymiarach 20 na 45,7 m. W budynku zaprojektowano także: toalety, pomieszczenia techniczne, szatnie oraz pomieszczenie wypożyczali wraz z kasą. Inwestycja pochłonęła 5.412.000,00 złotych. Lodowisko otwarto przed świętami Bożego Narodzenia w 2021 roku.

Wpis, który bulwersuje radnych

We wpisie, który w mediach społecznościowych zamieścił gospodarz miasta, nie padło nazwisko radnej, ale dla komentujących jasnym było, że chodzi o radną Teresę Cabałę. Klub PiS-WNS złożył protest na ręce gospodarza miasta w związku z ponowionym – jak zaznaczają radni – bezpodstawnym pomówieniem radnej o rzekomy jej sprzeciw wobec budowy sztucznego lodowiska w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej. Jednocześnie podkreślają, że to nigdy nie miało miejsca.

Lodowisko, Nowy Sącz
 „To kolejny przykład charakterystycznej dla prezydenta L. Handzla kłamliwej narracji łamiącej powszechnie akceptowane w cywilizowanym świecie standardy wzajemnego komunikowania się z poszanowaniem godności i dobrego imienia osób. W tym wypadku dotyczy to funkcjonariusza publicznego, jakim jest radny z jego prawem do swobodnego wyrażania opinii, w sprawach stanowiących przedmiot zainteresowania mieszkańców, których z ich wyboru reprezentuje” – napisał we wspólnym oświadczeniu klubu Michał Kądziołka – przewodniczący PiS – WNS.

Radni wzywają prezydenta do zaprzestania bezpodstawnego stygmatyzowania i pomawiania radnej Cabały o działania, których nie podejmowała i postawę, której nie reprezentowała. Jak podkreślają, działania te ewidentnie obliczone są na obniżenie zaufania wyborców do jej osoby jako radnej.

 „Dzisiaj celem hejtu prezydenta L. Handzla jest radna T. Cabała. Jutro celem jego ataku może być każdy radny stawiający mu niewygodne pytania. Dlatego wzywamy wszystkich radnych pozostałych klubów do każdorazowego okazywania solidarności radnym poddawanym prezydenckiemu hejtowi i wyrażania sprzeciwu wobec stosowania przez niego języka nienawiści z tego tylko powodu, że są gotowi uczciwie wypełniać przypisane im z mocy prawa zadania” – kończą oświadczenie radni PiS-WNS.

Czytaj także: Zaginęła Stanisława. Córki proszą o pomoc w odnalezieniu mamy

Fot. arch. dts24.pl
Share on twitter
Share on facebook