Nowy Sącz jednak zagra w tym roku w hokeja… Plan budowy krytego lodowiska najpierw przepadł, później wrócił…

Nowy Sącz jednak zagra w tym roku w hokeja… Plan budowy krytego lodowiska najpierw przepadł, później wrócił…

Dwudniowa sesja radnych miasta Nowego Sącza  dała nadzieję na szybką budowę zadaszonego lodowiska przy ulicy Nadbrzeżnej. W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący poprawki do tegorocznego budżetu i przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej, w której inwestycja ta byłaby uwzględniona. Wczoraj większość radnych było przeciwko realizacji tej inwestycji w tym roku. Dziś powrócili do tematu i niespodziewanie zgodnie zdecydowali inaczej…

Na budowę obiektu, który latem można byłoby zmienić w kort tenisowy lub w boisko do siatkówki potrzeba około 4 miliony złotych

Ta inwestycja jest ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej już od roku 2019 z realizacją do roku 2021 r. Na tej podstawie zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia, która finalnie została opracowana w roku 2020, z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Realizacja zadania w oparciu o posiadaną dokumentację w sposób znaczący zwiększy atrakcyjność oferty sportowo-rekreacyjnej kierowanej do mieszkańców naszego miasta. (…) Miasto dysponuje pełną dokumentacją, ostateczną decyzją pozwolenia na budowę, a ponadto ogłoszone zostało postępowanie przetargowe. Ponadto na ręce Przewodniczącej Rady Miasta została złożona petycja poparta głosami 1150 mieszkańców, którzy zaapelowali o wykonanie tej inwestycji.” – tak Wydział Inwestycji sądeckiego magistratu uzasadniał swój wniosek o ujęcie wydatku na frajdę dla amatorów hokeja w przyszłorocznym budżecie i w prognozie finansów Nowego Sącza.

Bardzo proszę aby nie blokować tej inwestycji. Młodzież zasługuje na profesjonalne lodowisko w mieście – apelował wiceprezydent Artur Bochenek.

Ani on, ani żaden z radnych Koalicji Nowosądeckiej nie przekonał wczoraj kolegów z większościowego klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz.

Radna Teresa Cabała tłumaczyła, że intencją jej i klubowych kolegów forsujących przeznaczenie pieniędzy na inne cele, nie jest całkowita blokada budowy krytej ślizgawki, tylko odłożenie tego wydatku na przyszłość i sfinansowanie w pierwszej kolejności przedsięwzięć poprawiających stan bezpieczeństwa w mieście.

Plan budowy lodowiska przepadł. Tak zdecydowało dwunastu radnych PiS – Wybieram Nowy Sącz. „Ratowników” szansy na jazdę na łyżwach pod dachem w sezonie zimowym 2021/2022 było jedenastu. Przegrali. Okazało się jednak, że tymczasowo.

Posiedzenie sądeckich rajców, które przerwano dwie godziny przed północą wznowiono  dziś (środa, 27 stycznia)  o godz. 14. Na dzisiejszej części obrad radni jednogłośnie uchylili wczorajszą uchwałę. Nadzwyczajna zgoda w sądeckim samorządzie zaowocowała decyzją zgodnie, z którą inwestycja będzie w tym roku realizowana. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama