Góra Parkowa przeniosła się w czasie. Trwa uroczyste otwarcie

Góra Parkowa przeniosła się w czasie. Trwa uroczyste otwarcie

Góra Parkowa

W ten weekend na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju nie brakuje atrakcji. Trwa uroczyste otwarcie miejsca, które łączy teraz nowoczesność z klimatem retro. Dzisiaj o godzinie 10:00 pierwsi goście mogli wyruszyć zabytkowym, odrestaurowanym wagonem kolei linowo-terenowej.

– To historyczna chwila i pierwszy wspólny przejazd odrestaurowanym wagonem kolei linowo-terenowej na Górę Parkową. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających nasz ośrodek i w trakcie całego weekendu chcemy je zaprezentować turystom oraz opowiedzieć o zrealizowanej modernizacji, a także o tym dlaczego Góra Parkowa olśniewa historią – mówił podczas pierwszego dnia otwarcia Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Wagony pochodzące z 1937 roku mają oryginalne podwozie oraz elementy sterowania. Wewnętrzne poszycie zostało odtworzone zgodnie z fotografiami z archiwum szwajcarskiego producenta. Co najważniejsze, kolej linowa na Górę Parkową spełnia wszelkie współczesne wymagania, co potwierdzają odbiory Transportowego Dozoru Technicznego.

Dzisiaj na pierwszych turystów przy górnej stacji PKL czekał jubileuszowy tort, a dla wszystkich weekendowych gości przygotowano cały wachlarz atrakcji: rewię strojów retro i przegląd odzieży sportowej z lat 30, pokaz retro rowerów, czy występy artystów, prezentujących utwory z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth. Zaśpiewają między innymi: Iwona Socha, Adam Sobierajski, Paulina Rogóż-Migacz i Sebastian Iźwicki.

W planach jest też między innymi pokaz tanga, warsztaty taneczne i retro potańcówka. Najmłodszymi gośćmi zajmie się grupa animatorów, która przygotowała aktywności pozwalające niejako przenieść się w czasie. Ponadto przy budynku górnej stacji czeka zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”.

Jak pisaliśmy TUTAJ, w Parkowej Restauracji, która po remoncie nawiązuje do stylu art deco, można spróbować smaków z lat 30.

Bilety na wielkie otwarcie można zakupić w sklepie internetowym PKL, w biletomatach i kasach w ośrodku. Aktualne godziny otwarcia dostępne są na stronie internetowej PKL. Poniżej szczegółowy harmonogram weekendowego świętowania oraz galeria zdjęć, a pod nią film.

fot. Marek Jaśkiewicz – krynica.tv

źródło i film: PKL,

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.