Gmina Chełmiec: Zaginął mężczyzna. Tragedii udało się zapobiec w ostatniej chwili

67-letni mieszkaniec gminy Chełmiec zaginął w piątek, 29 listopada. Mężczyzna około 13:00 wyszedł z domu swojej siostry i udał się w nieznanym kierunku. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani nie wrócił do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przyjęli zawiadomienie około 20:40. Sprawa była pilna, bo życie 67-latka było zagrożone.

wsb3

Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna jest chory i musi regularnie przyjmować leki, bez których jego organizm nie działa prawidłowo. Co więcej nie był odpowiednio ciepło ubrany, a na zewnątrz robiło się coraz zimniej.

Mundurowi działali błyskawicznie i w ogromnej determinacji. W poszukiwania zaangażowano ponad 20 funkcjonariuszy. Działania nie były łatwe, ze względu na nocną pory oraz fakt, że zaginiony nie miał przy sobie telefonu komórkowego.

- Około 21:30, niespełna godzinę od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu, policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy usłyszeli ciche odgłosy dobiegające z głębokiego wąwozu. Natychmiast zbiegli w dół, gdzie znaleźli zaginionego, który leżał w potoku płynącym przez wąwóz. Funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. 67-latek znajdował się w stanie hipotermii, nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie było możliwości nawiązania z nim kontaktu - relacjonuje sierż. Monika Mordarska z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze ostrożnie wyjęli mężczyznę z wody i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Jeden z policjantów okrył go swoją kurtką polarową oraz folią termiczną, by zapobiec dalszemu wychłodzeniu organizmu.

Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy pomogli w transporcie 67-latka do karetki. Mężczyznę trzeba było wyciągnąć z wąwozu oraz przenieść jakieś 700 metrów, do punktu, w który mogła dojechać karetka pogotowia.

Mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

fot. ilustr. KNB

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.