Gmina Chełmiec: Zaginął mężczyzna. Tragedii udało się zapobiec w ostatniej chwili

67-letni mieszkaniec gminy Chełmiec zaginął w piątek, 29 listopada. Mężczyzna około 13:00 wyszedł z domu swojej siostry i udał się w nieznanym kierunku. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani nie wrócił do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przyjęli zawiadomienie około 20:40. Sprawa była pilna, bo życie 67-latka było zagrożone.

wsb3

Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna jest chory i musi regularnie przyjmować leki, bez których jego organizm nie działa prawidłowo. Co więcej nie był odpowiednio ciepło ubrany, a na zewnątrz robiło się coraz zimniej.

Mundurowi działali błyskawicznie i w ogromnej determinacji. W poszukiwania zaangażowano ponad 20 funkcjonariuszy. Działania nie były łatwe, ze względu na nocną pory oraz fakt, że zaginiony nie miał przy sobie telefonu komórkowego.

– Około 21:30, niespełna godzinę od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu, policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy usłyszeli ciche odgłosy dobiegające z głębokiego wąwozu. Natychmiast zbiegli w dół, gdzie znaleźli zaginionego, który leżał w potoku płynącym przez wąwóz. Funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. 67-latek znajdował się w stanie hipotermii, nie reagował na bodźce zewnętrzne, nie było możliwości nawiązania z nim kontaktu – relacjonuje sierż. Monika Mordarska z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze ostrożnie wyjęli mężczyznę z wody i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Jeden z policjantów okrył go swoją kurtką polarową oraz folią termiczną, by zapobiec dalszemu wychłodzeniu organizmu.

Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy pomogli w transporcie 67-latka do karetki. Mężczyznę trzeba było wyciągnąć z wąwozu oraz przenieść jakieś 700 metrów, do punktu, w który mogła dojechać karetka pogotowia.

Mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

fot. ilustr. KNB

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]