Stary Sącz: Most św. Kingi w ciemności. To nie awaria

Stary Sącz: Most św. Kingi w ciemności. To nie awaria

Most św. Kingi w Starym Sączu, który po zmierzchu widać było z daleka dzięki kolorowym światłom znów pogrążony jest w ciemności. Jak się okazuje, przyczyną nie jest awaria, a… złodzieje.

– Został skradziony przewód zasilający iluminację świetlną – potwierdza Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

Jak wyjaśnia Gizicki, Urząd Miasta stara się oszacować wysokość strat, ale przypuszczalnie wynosić będą ,,dziesiątki tysięcy”. Trwają pracę nad naprawą oświetlenia.

Myślę, że jeszcze w tym roku zaświeci – mówi zastępca burmistrza.

Sprawa została zgłoszona na policję, jednak na razie nie udało się ustalić sprawców kradzieży.

– 18 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymali zawiadomienie o dokonaniu dewastacji instalacji zasilającej i sterującej iluminacją na moście Św. Kingi w Starym Sączu oraz uszkodzenia opraw iluminacji na tym moście – informuje sierż. Monika Mordarska z KMP w Nowym Sączu. – Na chwilę obecną funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Starym Sączu prowadzą czynności sprawdzające dotyczące przedmiotowego zawiadomienia.

Most św. Kingi na Dunajcu w Starym Sączu został oddany do użytku w 2008 roku. W 2016 roku uruchomiono oświetlenie, które kosztowało niemal 400 tysięcy złotych i stało się sporym udogodnieniem dla kierowców oraz wizytówką miasta.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.