Stary Sącz: Most św. Kingi w ciemności. To nie awaria

Most św. Kingi w Starym Sączu, który po zmierzchu widać było z daleka dzięki kolorowym światłom znów pogrążony jest w ciemności. Jak się okazuje, przyczyną nie jest awaria, a... złodzieje.

Renault2

- Został skradziony przewód zasilający iluminację świetlną - potwierdza Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

Jak wyjaśnia Gizicki, Urząd Miasta stara się oszacować wysokość strat, ale przypuszczalnie wynosić będą ,,dziesiątki tysięcy". Trwają pracę nad naprawą oświetlenia.

- Myślę, że jeszcze w tym roku zaświeci - mówi zastępca burmistrza.

Sprawa została zgłoszona na policję, jednak na razie nie udało się ustalić sprawców kradzieży.

- 18 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymali zawiadomienie o dokonaniu dewastacji instalacji zasilającej i sterującej iluminacją na moście Św. Kingi w Starym Sączu oraz uszkodzenia opraw iluminacji na tym moście - informuje sierż. Monika Mordarska z KMP w Nowym Sączu. - Na chwilę obecną funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Starym Sączu prowadzą czynności sprawdzające dotyczące przedmiotowego zawiadomienia.

Most św. Kingi na Dunajcu w Starym Sączu został oddany do użytku w 2008 roku. W 2016 roku uruchomiono oświetlenie, które kosztowało niemal 400 tysięcy złotych i stało się sporym udogodnieniem dla kierowców oraz wizytówką miasta.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.