Koniec ze strachem przy przejściu na drugą stronę Nawojowskiej

Trwa remont kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Przejście na drugą stronę umożliwiają tymczasowe, żółte pasy namalowane na jezdni. Z trasy tej korzysta wiele dzieci uczęszczających do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7. Już w przyszłym tygodniu zwiększy się ich bezpieczeństwo na tymczasowym przejściu. 

Renault2

Jak informuje Urząd Miasta, podjęta została decyzja o zatrudnieniu osoby, która będzie przeprowadzać dzieci na drugą stronę. Zostanie ona odpowiednio przeszkolona i wyposażona w znaki ostrzegawcze. Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania wyjaśnia, że w tamtym miejscu nie ma możliwości ustawienia tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Dzieci będą w grupach zabierane sprzed szkoły i przeprowadzane na drugą stronę ulicy Nawojowskiej zgodnie z harmonogramem pracy podstawówki.

Będzie się to zatem odbywało nie tylko w godzinach porannych, czy popołudniowych, ale według zapotrzebowania i ruchu szkolnego. Z pomocy pani będą mogły również skorzystać osoby starsze - dodaje dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania.

Remont kładki, o którym pisaliśmy TUTAJ, ma trwać do połowy czerwca.

fot. UM Nowego Sącza

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.