Gdzie studiować czyli Sądeckie Targi Uczelni Wyższych

Gdzie studiować czyli Sądeckie Targi Uczelni Wyższych

Uniwersytet, wyższa szkoła zawodowa, studium policealne, a może zawodowa służba wojskowa?  Jest sposób na rozwiązanie dylematów związanych z wyborem ścieżki kształcenia. Ponad 30 wystawców z całej Polski przyjechało do Nowego Sącza aby w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej, zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.

Nasze Targi będą obchodzić w przyszłym roku jubileusz 20 –lecia – mówi Michał Słowik, reprezentujący    Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu. – Celem tej inicjatywy jest zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną różnych uczelni w jednym miejscu i o jednym czasie.

– W tym roku kładziemy duży nacisk na naszą ofertę polsko-amerykańską – mówi Łukasz Wideł, z Biura Rekrutacji WSB – NLU. – Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, która oferuje dwa dyplomy: polski i amerykański. Oznacza to także, że program studiów w partnerskiej uczelni National Louis University z Chicago i uczelni nowosądeckiej jest taki sam. Jeśli chodzi o tegorocznych absolwentów szkół średnich,  Łukasz Wideł poleca flagowy kierunek WSB- NLU czyli zarządzanie oraz informatykę. W tym wypadku uczelnia kładzie duży nacisk na wyszkolenie przyszłych programistów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa może pochwalić się w tym roku nowymi kierunkami: lingwistyką dla biznesu oraz studiami drugiego stopnia na kierunku mechatronika.

Mamy już pierwszą rekrutację na mechatronikę zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne  – informuje dr Tomasz Zacłona, rzecznik PWSZ. – Z kolei lingwistyka dla biznesu kształcić będzie nie tylko specjalistów od biznesu, ale także osoby, które świetnie będą się komunikowały w językach obcych.

Szkoły policealne przygotowały dla przyszłych słuchaczy swoją tegoroczną ofertę. Obecny był min. TEB Edukacja, Bezpłatne Szkoły dla dorosłych ŻAK oraz Policealna Szkoła Pracowników Służb Medycznych i Społecznych. Na zainteresowanych czekały również służby mundurowe  – w tym sądecka Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz policja.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.