Nowy Sącz: tuzin nowych starszych dzielnicowych

Mł. asp. Grzegorz Kuzar, asp. Grzegorz Pawlik, asp. Paweł Plata, oraz  mł. asp. Janusz Ruchała to nowosądeccy policjanci, którzy 1 marca otrzymali awans na stanowisko starszego dzielnicowego. Mł. insp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, wręczył nominacje 12 dzielnicowym z terenu całej Sądecczyzny.

 -Awans ten jest docenieniem policjantów, którzy najdłużej pracują tym stanowisku i z dużym zaangażowaniem pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powierzonego rejonu – podkreślił komendant.

Utworzenie stanowiska starszego dzielnicowego to jeden z priorytetów programu „Dzielnicowy bliżej nas” prowadzonego przez MSWiA. Zgodnie z jego założeniami, zmieniła się formuła pracy dzielnicowego, który ma być teraz jak najbliżej mieszkańców swojej dzielnicy.

– W Nowym Sączu pracuje  23  dzielnicowych,  a z kierownikami 25  – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z KM Policji w Nowym Sączu. – Ich nazwiska, rejon służby, telefony kontaktowe, oraz adresy poczty elektronicznej można znaleźć na stronie internetowej sądeckiej komendy w zakładce: „znajdź dzielnicowego” oraz w aplikacji mobilnej „Moja Komenda.” Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze strony www.policja.pl

Na stanowiska starszych dzielnicowych zostali także mianowani:  asp. szt. Józef Kwoka z Komisariatu Policji w Grybowie, mł. asp. Paweł Rodak z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, mł. asp. Grzegorz Prusak z Komisariatu Policji w Łososinie-Dolnej, mł. asp. Jarosław Kuźma z Komisariatu Policji w Muszynie, asp. szt. Rafał Maciak z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, mł. asp. Wojciech Sajdak z Komisariatu Policji w Starym Sączu, asp. szt. Jacek Romanek z Posterunku Policji w Nawojowej i sierż. szt. Rafał Zagórowski z Posterunku Policji w Łącku.

fot. KM Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.