Ostatnia droga Danuty Szaflarskiej

 28 lutego 2017 r. w Warszawie odbył się pogrzeb Danuty Szaflarskiej. Wywodząca się z Kosarzysk aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat,

https://www.dts24.pl/danuta-szaflarska-i-sadeczanie/ 

Żegnali ją członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy, przedstawiciele świata polityki oraz artyści scen polskich.

Zgodnie z życzeniem rodziny, kondukt pogrzebowy na warszawskich Powązkach poprowadzili członkowie Zespołu Regionalnego Dolina Popradu. W imieniu mieszkańców Piwnicznej, artystkę żegnali Stanisław Źrałka oraz poetka Wanda Łomnicka – Dulak, która złożyła na urnie jedlinowy krzyżyk. Tuż po niej dyrektor piwniczańskiego MGOK, Janina Janur, umieściła na urnie woreczek ziemi pobranej spod domu rodzinnego Danuty Szaflarskiej w Kosarzyskach.

Córki zmarłej aktorki przygotowały dla niej symboliczną wyprawkę na drugą stronę doczesności, w której znalazła się buteleczka jej ulubionego likieru ziołowego, ptaszek do gwizdania, zdjęcie księdza Popiełuszki i medalik.

Źródło i fot. UMiG Piwniczna Zdrój. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.