Funkcjonariusze KaOSG zachęcają do wstępowania do formacji już tegorocznych maturzystów

Funkcjonariusze KaOSG zachęcają do wstępowania do formacji już tegorocznych maturzystów

KaOSG zachęcają do wstępowania do formacji

Możliwości, jakie otwiera przed maturzystami kariera zawodowa w Straży Granicznej prezentowali funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Myślenicach oraz Targów Zawodów Mundurowych w Suchej Beskidzkiej.

W niedzielę 25 lutego 109 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a dokładnie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek, złożyło przysięgę wojskową. Z ramienia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w wydarzeniu udział wziął Zastępca Komendanta Placówki SG w Zakopanem – kpt. SG Roman Wolski. Uroczystość odbyła się na rynku w Myślenicach i dostarczyła wielu wrażeń. Oprócz samej przysięgi odbyła się defilada wojskowa oraz piknik z udziałem służb mundurowych.

Wydarzenie było okazją do promowania służby w Straży Granicznej oraz prezentacji sprzętu wykorzystywanego w  codziennej służbie przez funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem. We wtorek 27 lutego na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej maturzyści ze szkół średnich z terenu powiatu suskiego mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami z Placówki SG w Zakopanem. Młodzi ludzie, stojący przed wyborem swojej drogi zawodowej mogli porozmawiać z Pogranicznikami na temat ich pracy oraz możliwości wstąpienia do służby w formacji. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się prezentacja sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie, ale młodzież była przede wszystkim skupiona na uzyskaniu informacji dotyczących naboru do służby w Straży Granicznej oraz warunków jej pełnienia. Zakopiańscy funkcjonariusze SG opisywali szczegółowo charakter wykonywanego zawodu oraz przedstawiali wymagania, jakie należy spełniać, by w przyszłości założyć mundur Straży Granicznej.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, zachęcamy do podjęcia wyzwania, jakim jest służba Ojczyźnie w Straży Granicznej. Przypominamy! Do służby w Straży Granicznej mogą ubiegać się już tegoroczni maturzyści, zanim zakończą edukację w szkole średniej. Szczegółowe informacje o rekrutacji kandydatów do służby znajdują się na stronie BIP Karpackiego Oddziału SG w dziale Rekrutacja do służby w Straży Granicznej pod adresem: https://bip.karpacki.strazgraniczna.pl/s09/rekrutacja-do-sluzby-w/9965,NABOR-DO-SLUZBY-PRZYGOTOWAWCZEJ-W-KARPACKIM-ODDZIALE-SG.htm

Czytaj również: https://www.dts24.pl/pora-docenic-strazakow-z-sadecczyzny-zrob-to-juz-dzis/

 

Reklama