SCENA SŁOWIK. Wyjątkowy koncert dla bezdomniaków [ZAPOWIEDŹ]

SCENA SŁOWIK. Wyjątkowy koncert dla bezdomniaków [ZAPOWIEDŹ]

Już wkrótce w kawiarni „Spóźniony Słowik” odbędzie się niezwykły koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest znany z zespołów Linkage oraz Pozytywka Daniel Gądek, czyli Deny Ki. Wstęp jest wolny, ale wolne datki mile widziane!

Deny Ki – galaktyczne brzmienia, kosmiczna przestrzeń oraz dużo pozytywnej energii – to cechy charakteryzujące muzykę Deny’ego. Doświadczony muzyk, kompozytor oraz artysta estradowy. Działacz charytatywny oraz organizator festiwali muzycznych. Z wykształcenia magister architektury. Podróżnik, pasjonat i adept sztuk walk skupiony na eksplorowaniu świata oraz samodoskonaleniu poprzez trening i medytację. Założyciel szkoły sztuk walk, akrobatyki i trickingu – Ki Temple. Organizator charytatywnego festiwalu One Heart Festival w Nowym Sączu. Ma na swoim koncie 5 muzycznych albumów. Był założycielem zespołów muzycznych takich jak Linkage oraz Pozytywka. Zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce. Występował obok takich artystów jak Łąki Łan, Nocny Kochanek, Acid Drinkers, Enej i wielu innych. Aktualnie jako artysta solowy pracuje nad nowym albumem.

Pomysłodawca wydarzenia Daniel Gądek (Deny Ki)

Oprócz Deny’ego Ki na scenie kawiarni „Spóźniony Słowik” wystąpią raperzy RDK x ES oraz młoda gitarzystka Oliwia Sowa.

RDK to nowosądecki raper działający od wielu lat na lokalnej scenie muzycznej. Jest on właśnie w trakcie wydawania albumu „2094 LP”, który nagrał wspólnie z Samkiem pod koniec 2023 roku. Jego dorobek sceniczny stanowią głównie koncerty charytatywne oraz sporadyczne występy supportujące większych artystów (O.S.T.R. czy też Agnieszka Chylińska) Brzmieniowo odbiega on w dużym stopniu od mainstreamowych piosenek hip-hopowych, gdyż często stawia na nieoczywiste bity oparte na wyrazistych samplach. Jeżeli chodzi o teksty to stanowią one dla niego kluczową kwestię w rapie, tym samym nie są tak oczywiste, jak mogłoby się czasami wydawać. Artysta ten często stosuje rozbudowane metafory, kontrowersyjne dwuznaczności, lecz przede wszystkim stawia na zabawę słowem.

ES to początkujący na scenie muzycznej, ale niezwykle ambitny raper. W jego kawałkach, jak sam twierdzi, można odnaleźć cały jego charakter oraz historię. W 2024 roku planuje wydać swój album pt. „Moje demony”, co, jak sam twierdzi, będzie dopiero pierwszym poważnym krokiem w jego przygodzie z rapem.

 

 

KONCERT DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W NOWYM SĄCZU

9.03.2024 | sobota | 19:00

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: wstęp wolny

(na miejscu będzie obecny wolontariusz z puszką na datki)

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/2129648630763438

Foto: Daniel Gądek

Będzie się działo!

Reklama