Florynka. Wjechał w Jeepa i uciekł. Policja apeluje do świadków zdarzenia

Florynka. Wjechał w Jeepa i uciekł. Policja apeluje do świadków zdarzenia

Florynka, kolizja

5 marca około godziny 20:10 dyżurny Komisariatu Policji w Grybowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Florynka na drodze wojewódzkiej nr 981 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policja apeluje do kierowców, którzy mogli widzieć zdarzenie lub zarejestrowali na kamerkach samochodowych sprawcę kolizji.

Kierowca ciemnego pojazdu wyprzedzał na moście i uderzył w skręcającego w stronę Binczarowej Jeepa. Sprawca kolizji drogowej uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji i odjechał w kierunku Grybowa.

Florynka, kolizja
W wyniku zdarzenia w Jeepie zostało uszkodzone m.in. koło, co uniemożliwiło dalszą jazdę.

– Na miejscu czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego. Ponadto po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast sprawdzili okoliczne tereny oraz drogi, którymi mógł odjechać sprawca zdarzenia. Niestety z wynikiem negatywnym. Na miejscu rozpytano także świadków zdarzenia – poinformowała w rozmowie z naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący ciemnym pojazdem nie dostosował się do znaku P-4 (podwójna linia ciągła), a następnie wyprzedzał na skrzyżowaniu samochód marki Jeep, który skręcał w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego tych pojazdów.

– Kierujący oraz pasażerka samochodu marki Jeep nie korzystali z pomocy medycznej.  Obecnie w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie prowadzą czynności wyjaśniające z art. 86 kw. Sprawdzane są również monitoringi. Apelujemy także do ewentualnych świadków zdarzenia o kontakt w tej sprawie z policjantami z Komisariatu Policji w Grybowie (nr tel.  47 833 51 50) – przekazuje komisarz Justyna Basiaga.

Czytaj także: Nowy Sącz. Kierowca stracił przytomność. Wyjątkowa relacja człowieka, który niósł pomoc

Fot. NS
Share on twitter
Share on facebook